1. Anasayfa
  2. Mobil

iPhone Bildirim Gelmiyor Sorunu Çözümü

iPhone Bildirim Gelmiyor Sorunu Çözümü

iPhone cihazlarda son zamanlarda bildirim gelmiyor gibi birçok kişi forumlarda vs alanlarda konular açarak yardım istediklerini fark ettim. Bu yazımızda birçok iPhone kullanıcısının yaşamış olduğu iphone bildirim problemi konusunu ele alarak farklı çözümleri aşağıda sizlere sunacağız.

Bildiğiniz üzere Apple firması iPhone telefon modellerinde kendi işletim sistemi olan iOS kullanmaktadır ve diğer telefon markalarından bağımsız olarak çalışmaktadır. iOS işletim sistemine son zamanlarda gelen güncellemeler ve geliştirme çalışmaları esnasında maallesef sorunlarda yer almaktadır ki bu hemen hemen çoğu güncellemeden sonra gelen stabil hatalardır. Dilerseniz çözüm önerilerimize geçiş yaparak bizleri hangi adımların beklediğine göz atabilir ve çözümleri cihazlarınıza uygulamaya başlayabilirsiniz.

iPhone Bildirim Sorunu Çözüm Yöntemleri

Güncelleme Geri Yükleme Yapın

Arkadaşlar bildirim problemlerinin en başında yukarıda da söylediğim gibi aldığınız güncellemeler gelmektedir. Telefonunuzu hemen hemen birçok güncelleme baştan aşağı değiştirmektedir ki haliyle güncellemeler yeni yapılandırıldığı için hata ve problemlere de açık bir şekilde paylaşılmaktadır. Yaptığınız son güncellemeden sonra bu problemi sık sık yaşamaya başladıysanız mutlaka bir önceki kullandığınız ios sürümüne geçiş yaparak bu hatayı ortadan kaldırabilirsiniz.

Cihazı Yeniden Başlatın

Sorun eğer yeni yeni cihazınızda oluşmaya başladıysa ve hemen bu sorunu araştırarak bu konuya geldiyseniz mutlaka iphone yeniden başlatma işlemini uygulamanız gerekmektedir. Benimde başıma gelen problemlerden birisi olan whatsapp bildirim sorununu cihazımı yeniden başlatarak çözmüştüm. Basit bir işlem ve işe yaramayacak gibi gelebilir fakat gerçekten bazı problemlerde hayat kurtarıcı bir çözüm yoludur.

iPhone Rahatsız Etmeyin Modunu Kontrol Edin

Bildiğiniz üzere akıllı telefonların hepsinde rahatsız etme modu bulunmaktadır. Bu mod eğer telefon veya tabletlerinizde aktif olursa maallesef telefon kendini tamamen sessiz moduna çekerek çağrı alma, mesaj alma gibi tüm işlevlerini kapatmaktadır ki bu durumda da yine bildirimleriniz bu mod eğer aktif olursa gelmeyecektir. Cihazınızın ayarlar bölümüne girerek rahatsız etme modunu bulabilir ve oradan aktif olup olmadığını kendiniz kolayca kontrol edebilirsiniz.

Ayarlar Bölümünden Elle Bildirimlere Bakın

iPhone cihazlarınızda yaşadığınız problem eğer sadece bir uygulama üzerinde ise bunu ayarlar bölümünden o uygulamaya bakarak çözebilirsiniz. Örnek olarak bildirim sorunu yaşadığımız uygulamamız WhatsApp olsun ve dilerseniz çözüm adımlarını aşağıda liste olarak hızlıca okuyalım.

  • Cihazımızdan Ayarlar bölümüne giriş yapalım.
  • Uygulamamız olan WhatsApp’ı aşağıdan bularak seçelim.
  • Açılan ekrandan Bildirimler diyerek o bölüme girelim.

WhatsApp Ayarlar Bildirimlere İzin Ver

Girmiş olduğunuz alanda eğer bildirimler kapalı ise açarak sorunu çözebilirsiniz. Bu tür problemler genel olarak birçok cihazda yaşanmaktadır ve sizlerde bilerek kapatmasanız bile bazen telefon ya kendi kendine bazı hatalardan dolayı kapatmaktadır ya da sizler yanlışlıkla dokunarak kapatmış olabilirsiniz.

iPhone Ayarları Sıfırlama İşlemi Uygulayın

Eğer yukarıda vermiş olduğumuz adımlar işe yaramadıysa ve halen bildirimleriniz gelmiyorsa çözüm kesin olarak cihazınızın ayarlarını sıfırlama işlemindedir. Ayarlar bölümüne girerek tüm ayarları sıfırlama yapabilir ve bu problemden köklü olarak kurtulabilirsiniz.

Bu yazımızda iphone bildirim gelmiyor problemini ele alarak sizlere birkaç öneride bulunmuş oldum ki umarım birçoğu işinize yarayacaktır. Sizlerde bu problemi yaşadıysanız ve çözüm yönteminiz farklı bir durumsa aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizlerle paylaşabilir ve bizlerinde bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir