1. Anasayfa
  2. Apple

iPhone 16 Pro Max, 4676 mAh Bataryaya ve 2 TB’a Sahip Olacak!

iPhone 16 Pro Max: Devrim Yaratan Batarya Kapasitesi ve Depolama Alanı ile Yolda

iPhone 16 Pro Max, 4676 mAh Bataryaya ve 2 TB’a Sahip Olacak!
0

Apple, iPhone 16 Pro serisine yönelik önemli iyileştirmeler üzerinde çalışıyor ve tedarikçilerden sızan yeni bilgilere göre cihazın bazı bileşenleri hakkında detaylar ortaya çıktı. Pro ve Pro Max modelleri, daha geniş ekranlara sahip olacak şekilde tasarlanmış; 16 Pro 6,3 inç, 16 Pro Max ise 6,9 inç ekran boyutuna sahip olacak.

Bir diğer dikkat çekici özellik, her iki modelin de standart OLED panellere göre daha parlak ekran ve geliştirilmiş görüş açıları sunan Mikro Lens Dizisi (MLA) OLED panelleri kullanması olacak.

iPhone 16 Pro serisi, Apple’ın A18 Pro çipi ve 8 GB RAM ile güçlendirilecek. Önceki iPhone modellerinde maksimum 1 TB olan depolama kapasitesi bu seride 2 TB’a kadar çıkarılabilecek.

Son sızıntılar, 16 Pro modellerinin özel AI özelliklerine ve Apple’ın son dönemde piyasaya sürdüğü MGIE AI modeliyle muhtemel entegrasyonuna dair daha önceki spekülasyonları da teyit ediyor. İki modelin de yeni 48MP ultra geniş açılı lens ile geleceği belirtiliyor.

Yakın zamanda sızdırılan bilgilere göre, iPhone 16 Pro Max, Pro serisinin en iyi pil ömrünü sunacak.

15 Pro Max modelinin 4.441 mAh bataryasına kıyasla, 16 Pro Max’in 4.676 mAh kapasiteli bir batarya ile gelmesi bekleniyor. Yeni yonga seti sayesinde 16 Pro Max, iPhone serisi içinde en uzun pil ömrüne sahip olacak.

iPhone 16 Pro’nun da selefine kıyasla daha büyük bir batarya kapasitesine sahip olacağı görülüyor. Bu bilgi, cihazın prototipini gösteren ve 3355 mAh (13.02 Wh) pil kapasitesini belirten bir fotoğraf sayesinde ortaya çıktı.

iPhone 16 Pro prototipi

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir