1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Intel, 11. Nesil Rocket Lake’i resmen açıkladı: modeller, performans ve fiyatlar açıklandı

Intel, 11. Nesil Rocket Lake’i resmen açıkladı: modeller, performans ve fiyatlar açıklandı

Rocket Lake kod adı verilen 11. Nesil Intel Core Masaüstü CPU’lar, Intel’in hızlı amiral gemisi Core i9-11900K liderliğinde resmi olarak tanıtıldı. Intel Thermal Velocity Boost Teknolojisi ile 5,30GHz’e kadar Intel Core i9-11900K işlemci daha da fazla performans sunacak.

En yeni Cypress Cove mimarisiyle desteklenen 11. Nesil Intel Core masaüstü işlemciler, yazılım performansını iyileştirmek ve oyun performansını iyileştirmek için tasarlanmıştır. Yeni mimari,% 19’a varan performans artışı sağlar.

Intel Core i9-11900K ve Intel Core i9-10900K karşılaştırması

Intel Core i9-11900K ve AMD Ryzen 9 5900X

5.30 GHz’e kadar eşsiz turbo boost performansına sahip 11. nesil, sekiz çekirdek, 16 iş parçacığı ve 16 megabayt “Intel Smart Cache” içerir. 11. Nesil Intel Core, bu platformda sorunsuz oyun ve verimli çoklu görev sağlamaya yardımcı olmak için yüksek hızlı DDR4-3200 belleği destekler.

11. Nesil Intel Rocket Lake İşlemcilerinde İyileştirmeler

  • IPC performansında % 19’a varan artış.
  • Intel Xe mimarisinde % 50’ye kadar daha hızlı Intel UHD entegre grafik.
  • Intel Deep Learning Boost ve vektör sinir ağı talimatları, derin öğrenme iş yüklerinin performansını önemli ölçüde artıran yapay zeka (AI) çıkarım hızlandırmasını destekler.
  • Gelişmiş hız aşırtma araçları ve özellikleri.
  • 200’ün üzerinde lider oyun geliştiricisiyle yakın işbirliği içinde çalışan Intel, sürükleyici oyun deneyimleri için 11. Nesil Intel Core işlemcilerinden yararlanmak için çeşitli oyun motorlarını, ara yazılımları ve uygulama oluşturma optimizasyonlarını destekler.

Üstün Ayarlama ve Rocket Lake Stabilitesi: 11. Nesil Intel Core Masaüstü İşlemciler, yeni hız aşırtma araçları ve özellikleri, eşsiz hız ve üstün oyun performansı için daha esnek anakart ayarları sunar . Bu nesil, DDR4 frekans değişikliklerine izin veren gerçek zamanlı bellek hız aşırtma, H570 ve B560 yonga setleri için genişletilmiş bellek hız aşırtma desteği, kullanıcıların hız aşırtma potansiyelini deneyimlemesine, Gelişmiş Vektör Uzantıları (AVX) 2 ve AVX-512 voltaj koruma aralığında hız aşırtma ve daha geniş zamanlama ve Gear 2 desteği ile tamamen yeni bir entegre bellek denetleyicisi içerir.

11. Nesil Intel Core i9 ve i7 İşlemci Özellikleri

11. Nesil Intel Core i5 İşlemci Özellikleri

11. Nesil Intel Core i3 ve Pentium İşlemci Özellikleri

Medya ve Akış Özellikleri: Yeni 11. Nesil Intel Core Serisi, AAA oyundan HD akışa kadar DDR4-3200 MHz desteği, 20 PCIe 4.0 hattı, Intel Quick Sync Video, Gelişmiş Multimedya (10 bit AV1 / 12-bit yüksek performanslı video kod çözme ve sıkıştırma geçişi), geliştirilmiş yerleşik HDMI 2.0, HBR3, ayrık Thunderbolt 4 ve Intel Wi-Fi 6E desteği.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir