İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Intel Alder Lake T-Serisi 35 W TDP Serisi Açıklandı

Intel Alder Lake T-Serisi 35 W TDP Serisi Açıklandı

Intel 12. Nesil Core T- Serisi Özellikleri Sızdırıldı!

FanlessTech kısa süre önce dört çekirdekli i3-12100T’den 16 çekirdekli i9-12900T’ye kadar yedi 35W model içeren Intel Alder Lake T-serisi işlemcilerin tamamını tanıttı.

Yeni işlemciler, yaklaşmakta olan 12. Nesil Alder Lake hibrit ailesinin düşük güçlü masaüstü çeşitleridir ve öncelikle küçük form faktörlü ve fansız cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Alder Lake, PCIe 5.0 ve DDR5 desteğinin yanı sıra yüksek performanslı ve yüksek verimli çekirdekleri birleştiren yeni bir hibrit tasarım da dahil olmak üzere çeşitli geliştirmeler sunar.

35W TDP, kilitsiz ve basit işlemci varyantı için 125W ve 65W’a kıyasla güçte önemli bir azalmadır ve bu da daha düşük hız aşırtma saatiyle sonuçlanır. Amiral gemisi Intel Core i9-12900T işlemci, 20 MB L3 önbellek ile birlikte maksimum 4,9 GHz saat hızına sahip sekiz yüksek performanslı ve sekiz yüksek verimli çekirdeğe sahiptir.

Tüm i3 ve i5 modellerinin yalnızca yüksek performanslı çekirdeklere sahip olması ve yalnızca i7 ve i9’un ek yüksek performanslı çekirdeklere sahip olması da dikkat çekiyor. FanlessTech, yeni işlemcilerin 2022’nin başlarında satın alınabileceğini söylüyor, işlemcilerin tamamı aşağıdaki görselde verilmiştir.

Intel Alder Lake T-Serisi İşlemcilerin Tüm Özellikleri

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
TechPowerUp

Yazar Hakkında

Teknobird, en popüler ve en iyi ücretsiz lisanslı yazılımı, ücretsiz deneme sürümünü ve ücretsiz indirmeyi sunma, paylaşma ve güncelleme konusunda uzmanlaşmış en popüler yazılım eşantiyon web sitelerinden biridir.

Yorum Yap