1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram’dan Para Kazanmak

Instagram’dan Para Kazanmak
0

Sosyal medya uygulamaları arasındaki en popüler isimlerden olan Instagram, yükselen ivmesini hala sürdürüyor diyebiliriz. İlk çıkışını daha çok sosyal anlamdaki çıkışıyla yapmış olan uygulama ikinci dalgasını ise ticari anlamdaki bünyesine dahil etmiş olduğu yenilikler ile yapmıştır. Bugün Instagram’da para kazanmak konusu, işletme sahiplerinin de sıklıkla takip etmiş oldukları başlıklardandır. Smm panel hizmetlerinin böylesine artış gösterdiği, işletme sahiplerinin talep etmiş oldukları dijital dünyanın içerisinde, Instagram, para kazanmak için gerçekten de önemli bir alan haline geldi.

Tabii ki platform içerisinden direkt olarak para kazanabiliyorsunuz. Ancak bu yazımızda bizler Instagram paneli gibi hizmetleri alarak, daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilmeyi hedefleyen işletme sahiplerine dair bir para kazanma modelinden bahsediyor olacağız. Eğer ticari bir profiliniz varsa, Instagram üzerinden daha fazla para kazanmak istiyorsanız mutlaka şu adımları takip etmeli, profilinizi beslemelisiniz:

  • Sosyal medya paneli gibi hizmetler almalı, takipçi sayınızı ya da etkileşim oranlarınızı yukarıya çekmelisiniz
  • Reklam modelleri ve yöntemlerini iyi tanımalı, kullanmalısınız
  • Müşteri kitlenizi belirlemeli, müşteri kitlesine yönelik olarak, hedef nokta atışı reklam çalışmaları yapmaya dikkat etmelisiniz
  • Mutlaka müşteri kitleniz ile ticari bir profil hesabından fazlasını paylaşmalı, daha samimi diyaloglar geliştirerek iletişimler kurmalısınız
  • Sosyal medyada pazarlama yapma işini gerekirse uzmanlara bırakmalı, aktif olarak sürekli göz önünde olmalısınız

Instagram’dan Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Instagram’dan ne kadar para kazanacaksınız? Yaptığınız bu reklam çalışmaları size bir şey kazandıracak mı? Para ile almış olduğunuz panel hizmetleriyle elde etmiş olacağınız yüksek etkileşimler, takipçi sayısı gibi istatistiki bilgiler gerçekten de işinize katkıda bulunacak mı? Kafanızdaki yanıtlanmayı bekleyen çeşitli soru işaretlerini tahmin edebiliyoruz. Ancak kesinlikle müsterih olmalısınız. Panel hizmetleriyle elde etmiş olduğunuz yüksek etkileşim kitlesi sayesinde, beklentinizin çok daha yukarısında görüntülenme alacaksınız.

Yüksek görüntülenme aldığınızda, yüksek sayıdaki kullanıcı kitlesini hesabınızda bulabilirsiniz. Bu noktada bir yanılgı oluşabiliyor. Her kullanıcıyı tutmak, her müşteriye hitap etmek gibi bir hataya düşebiliyor işletme sahipleri. Bunun yerine gelen bu yoğun dalga içerisinden sizin hedef kitleniz olan müşteri profilini seçmelisiniz. Amacınız gelen her kullanıcıyı kalıcı şekilde profilinizde konumlandırmak olmamalıdır. Bunun yerine doğru müşteri kitlesine yönelik hedef reklam çalışmalarını sürdürmeli, diyaloglarınızı bunlar üzerinden sağlamalısınız.

Doğru reklam çalışmaları, bayilik hizmetleri ve samimi müşteri diyalogları ile birlikte kazancınızın artış yaşayacağından emin olabilirsiniz. Ne kadar kazanırsınız kısmına net bir rakam verebilmek mümkün gibi görünmüyor olsa da, 4-5 katına kadar artış sağlayacak olan ciro ihtimalinizden bahsetmek oldukça gerçekçi diyebiliriz. Ve bu ciro miktarınızın artışının nasıl olacağı veya sürekli olup olmayacağı gibi konuların da sizin işletme profiliniz ile bu tarz sosyal medya platformları içerisinde ne kadar aktif olacağınız ile birinci dereceden ilgilidir. Dolayısıyla, ticari profilinize yönelik olan gerekli pazarlama hamlelerini kesinlikle ciddiye almalısınız.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir