1. Anasayfa
  2. Rehber

Instagram akış yenilenmiyor hatası ve çözümü

Instagram akış yenilenmiyor hatası ve çözümü

Instagram akış yenilenmiyor hatası ve çözümü nasıl olur? Instagram kullanırken çoğu zaman karşımıza çıkan bu sorun canımızı oldukça sıkıyor ve çözümünü merak ediyoruz. Sorunun birden çok kaynağı olabileceği gibi genelde sorun internet bağlantısı veya Instagram sunucusu kaynaklı oluyor ve yapılabilecek birşey kalmıyor. Bu gibi durumlarda ise fotoğraf, video ve reels gibi paylaşımları yapamıyorken arkadaşlarımızın veya takip ettiğimiz sayfaların yaptığı paylaşımları anlık olarak göremiyoruz. Fakat sorun Instagram sunucusundan kaynaklanmıyor ise ne yapabilirim diye soruyorsanız bu sorularında cevabını vereceğiz.

Instagram Akış Yenilenmiyor Hatası Ve Çözümü Nedir?

Instagram çökmüş olabilir

Diğer web siteleri ve uygulamaları gibi Instagram’da insan eliyle yapılmış ve yazılmış bir uygulama olduğu için bu kadar milyarlarca aktif kullanıcıya sahip bu uygulamada zaman zaman sorunlar oluşabiliyor. Instagram’da kullanıcıların yaptığı herhangi bir şey olmasa da veya bir saldırı almasalar dahi bazen sunucularının altyapısında kullanıcılar ve sunucuyu birbirine bağlayan bağlantı da sorun yaşanabiliyor. Sizdeki durumun sunucu kaynaklı olup olmadığını ise başka bir telefondan giriş yapmayı deneyerek veya arkadaşlarınıza sorarak öğrenebilirsiniz. Sistemin neden çöktüğünü ise yalnızca Instagram yöneticileri bilebilir ve bu çöküş sırasında yapabileceğiniz tek şey Instagram yöneticilerinin sorunu çözüp uygulamayı yeniden aktif hale getirmesi olacaktır.

Instagram güncellemesini kontrol edin eğer güncelse kaldırıp yeniden yükleyin

Instagram’ı kullandıkca günden güne önbelleğinize biriken gereksiz veriler akıllı cihazınızda problem oluşmasına ve Instagram akış yenilenmiyor hatası vermesine sebep olur. Uygulamanın önbelleğini temizlemekle uğraşmak yerine direkt olarak kaldırıp yeniden yükleyin. Bu önbelleğin sıfırlanması demektir. Bir diğer seçenek ise uygulamanın güncellemesini yapmamış olmanızdır, Instagram’ı güncel tutun.

Akıllı cihazınızı ve İnternetinizi kapatıp açın

Instagram akış yenilenmiyor hatası eğer yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden değilse muhtemelen internet bağlantınızdan kaynaklanan bir hatadır. Bu sebepledir ki telefonunuzu ve internetinizi kapatıp açın, eğer bir Wi-Fi ağına bağlıysanız modeminizi kapatın ve 5 dakika sonra yeniden açın. Sorununuz yüksek ihtimalle çözülecektir.

Instagram’a geri bildirim yollayın

Gereken herşeyi yaptınız ve sorun yinede çözülmedi o halde sorun çok yüksek ihtimalle Instagram sunucusundan kaynaklanıyordur ve yöneticiler de muhtemelen üzerinde çalışıyorlardır fakat yine de geri bildirim yollamanızda fayda var.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir