1. Anasayfa
  2. Kripto Para

İlk yatırımınızı nasıl seçmelisiniz?

İlk yatırımınızı nasıl seçmelisiniz?
0

Hangi kripto paranın daha iyi olduğunu söylemek oldukça zordur: her coin (normal olan, dolandırıcılık projelerinden olmayan) kendi çapında iyidir ve kendi içinde bir şeyler taşır.

Tarafsız olarak bakacak olursak, en iyisi tabii ki bu piyasanın “ağababası” olan Bitcoin’dir. İlk olduğu için, %100 tanınırlığa sahip ve herkes için ilgi çekici ve günümüzde Altcoin ticaretinin çoğu Bitcoin için yapılmakta.

Ancak sizin göreviniz hangi kripto paranın daha iyi olduğunu seçmektir.

Daha aktif github veya daha ünlü takım üyeleri nerede ise onu tercih edin. Bu yazının ikinci bölümünde, seçilen coini (coin seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği) kontrol etmek için kullanılan algoritma hakkında bilgi vereceğiz.

Ayrıca, hiç “abartılmış” olmayan genç açık kaynaklı projeleri daha çok tercih edin.

En güvenli kripto paralara örnekler

Güvenilir coinlerin listesi

Aşağıda örnek olarak, güvenilir coinlarin ve dolandırıcılık amaçlı coinlerin bir listesini görebilirsiniz. Dolandırıcılık amaçlı coinlerin, tüm kripto paraların birimlerinin neredeyse en az yarısı kadar olduğu için bunların tüm listesinin buraya sığmayacağını bilmelisiniz.

En güvenli kripto paralara örnekler:

  1. Bitcoin
  2. Ethereum
  3. IOTA
  4. Monero
  5. Cardano
  6. Zcash

Materyal hazırlanırken dünyanın en popüler ve pahalı kripto parası olan Bitcoin, 26 bin $’ın üzerinde bir değere sahipti ve bu bir sonraki rekor olan 33 bin $’a çıktı. Yıl boyunca, paranın değeri fiyatı 16 ila 18 kat arttı, çünkü 2017’nin başında Bitcoin, coin başına sadece 1.000 $’a yaklaşıyordu. Bu arada kurlar arası hesaplamalarınızı Trx btc çevirici ile yapabilirsiniz.

Hızlı büyüme, kripto paraların destekçileri ve karşı çıkanları arasında fiili tartışmalar ve doğrudan öfke nöbetlerine eşlik eden bir heyecan yarattı. Kripto paralar bir yatırım varlığı mı? Hatta yasal mı? Altının yerini mi alıyor yoksa patlamak üzere olan bir balon mu?

Birkaç nedenden dolayı bu sorulara kesin cevap vermek mümkün değil:

  • Varlık, çok genç ve tüm yönleriyle eksiksiz bir yasal altyapıya sahip olacak zamanı olmadı;
  • Varlık, spekülatif olup manipüle edilmesi kolaydır;
  • Bankaların, yatırım fonlarının ve hükümetlerin bazı temsilcileri varlığa düşmanca bakarlar;

Aynı zamanda, diğerleri, tam tersine, kripto paralardaki umutları görmekte.

Bir varlık sınıfı olarak kripto paraların oluşumunun daha ilk, “uygarlaşamamış” aşamasında olduğumuzu yüksek bir güvenle söyleyebiliriz. Bunlarla para kazanabilirsiniz, ancak düşüncesizce ve uygun hazırlık yapmadan hareket ederseniz kaybedebilirsiniz de.

Şu anda hangi kripto paraya yatırım yapmak daha mantıklı?

Bu noktada çok az kişi Bitcoin dışında bir şeye cevap verecektir. Çünkü o İlk, pahalı ve güvenilir, ve şimdiden değeri 16 bin $ ve yukarı doğru çıkıyor.

Bu doğru, ancak sadece bir yıldaki büyümesi yaklaşık 16 ila 18 kat arttı. Bu çok mu? Bir banka mevduatının karlılığıyla karşılaştırıldığında, gayrimenkul ve tahviller inanılmaz bir miktarla öne çıkmaktadır. Yine de bu en iyi gösterge değildir.

Bir veya daha fazla kripto para seçerken, uygun bir kripto para seçmenize yardımcı olabileceğinden, her zaman yukarıda belirttiğimiz kurallara uyun!

Evet, tabii ki risk alabilir ve bir ekip olmadan ve ölü bir “github” ile tam bir ölü amaçlı coine yatırım yapabilirsiniz, ancak bu, coini satmak için zamanınız olmayacak kadar çok küçük bir şanstır.

Bu kılavuzun, yatırım ve kazanç için uygun ve başarılı bir coin seçmenize yardımcı olacağını ümit ediyoruz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir