1. Anasayfa
  2. İnternet

Bulut Bilişim Özellikleri

Bulut Bilişim Özellikleri
0

Küçük bir işletme sahibiyseniz, işletmenizin ilk kurulum maliyetleri konusunda endişeli olabilirsiniz. Bu, faydalanmanız gereken diğer tüm temel kaynaklardan bahsetmiyoruz. Aslına bakılırsa, ne kadar üzücü olursa olsun, birçok küçük, hatta orta ölçekli işletme sahibinin sonunda işlerini tamamen vermeye karar vermesinin ana nedenlerinden biri budur. Bu çok yazık. Bildiğiniz gibi, küçük bir işletme de, özellikle bulut bilişim sayesinde, bu günlerde oldukça kolay gelişebilir. Bunlardan bahsetmişken, bulut bilişimden yararlanmanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz bazı internet pazarlama ipuçları aşağıda verilmiştir.

İş Markanızı Oluşturun

Şimdi, küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerinin sıklıkla yaptığı en büyük hatalardan biri, işletme markalarını hafife almalarıdır. Neyse ki, bulut bilişim bunu değiştirmenin çok etkili bir yolu gibi görünüyor. Bulut iletişimini kullanarak, küçük ölçekli işletmeler bile artık sahip oldukları çözümleri hedef pazarlarına sunabilirler.

Örneğin, bu işletmeler artık anlık mesajlaşma kimliklerini, e-posta adreslerini ve telefon numaralarını yayabilir ve bunların tümü, farklı ve son derece güvenilir bir marka oluşturmak için gerçekten kullanışlı olduklarını kanıtlayacaktır. Bulut iletişimini bu kadar rahatlatan şey, küçük işletmelerin bu avantajlardan yararlanmak için çok fazla para ödemek zorunda kalmayacak olmalarıdır.

Hareketlilik Önemlidir

İnsanların hemen hemen her şeye anında erişmeyi talep ettiği günümüzde, işletmelerin mobiliteye güvenmeleri büyük önem taşımaktadır. Bulut iletişimi sayesinde, insanlar artık ofise gitmek ve her gün 9’dan 5’e kadar çalışmak zorunda değil. Kendi evlerinden bile çalışabilirler. Bununla birlikte, bulut bilişim veya iletişim, küçük işletme sahiplerinin nerede olurlarsa olsunlar ekiplerinin geri kalanıyla birlikte çalışmaya başlamalarına çok iyi izin vermelidir. İşletme sahipleri, ekipleriyle orada bulunmak zorunda bile değil. Tabletlerini ve akıllı telefonlarını kullanarak bile birbirleriyle kesintisiz bir şekilde fikir alışverişinde bulunabilirler.

Neyin Önemli Olduğuna Odaklanın

Büyük bulut bilişim altyapısı sayesinde, artık küçük işletmelerin endişelenmesi gereken uzun kurulum ve dağıtım süresi gibi şeyler yok. Gerçeği söylemek gerekirse, BT altyapısıyla ilgili her şey artık küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerinin endişelenmesi gereken bir şey değildir. Bununla birlikte, küçük işletme sahiplerinin gerçekte tam olarak neyin önemli olduğuna odaklanmaları artık mümkündür. Bundan bahsetmişken, dikkatlerini temel becerilerine odaklamaya başlayabilirler. Bu beceriler, hayallerindeki iş modelini yaratmayı da temsil edebilir. Böylelikle hem küçük hem de orta ölçekli işletme sahipleri, çalışanlarının işletmelerin hayatta kalması için kullanabilecekleri iletişim için dahili platformlar oluşturmanın yol açabileceği baş ağrılarından artık muzdarip olmayacaktır..

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir