1. Anasayfa
  2. Mobil

Huawei P70 Serisinin Yaklaşan Lansmanı ve Özellikleri Hakkında Yeni Sızıntılar Ortaya Çıktı

Huawei P70 Serisinin Yaklaşan Lansmanı ve Özellikleri Hakkında Yeni Sızıntılar Ortaya Çıktı
0

Huawei’nin mobil amiral gemisi serisi Huawei P70 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Seri, Mart sonu veya Nisan başı gibi bir zaman diliminde piyasaya sürülebilir. Bu tarih, önceki Huawei P60 ve Huawei P60 Pro’nun Çin’deki piyasaya sürülme zamanlarıyla uyumlu. Ancak bu, Çin’deki çıkış tarihi olabilir ve küresel çıkışın biraz daha uzun sürebilmesi mümkün.

Huawei P70 serisi hakkında bazı teknik detaylar da sızdırıldı. Telefonun, 1.5K çözünürlük sunan dört kenarı kavisli bir OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Ekran boyutunun 6.7 inç olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, OmniVision’ın 50 megapiksel OV50H birincil kamerasını kullanacağı ve bu kameranın değişken bir diyafram ile 1/1.3 inç sensör ve 1.2um piksel boyutu özelliklerine sahip olacağı bildiriliyor.

P70 serisinin, ultra geniş kamera için 1 inç sensöre sahip olması ve bu sensörün Sony IMX989 sensörlerinin modifiye edilmiş bir versiyonu olması muhtemel. Bu sensör, RYYB piksel ızgaraları ve değişken diyafram ile 1G6P optiklerle birleştirilecek. P70 Pro ve P70 Art’ın OV64B telefoto lensi içereceği belirtiliyor. Huawei’nin yeni XMAGE kamera yazılımı ve Harmony OS4’ü 2024’te sunması bekleniyor.

Huawei P70 Serisinin Yaklaşan Lansmanı ve Özellikleri Hakkında Yeni Sızıntılar Ortaya Çıktı

P70 serisinin arka panel tasarımı hakkında farklı görüşler var. Bazı iddialara göre, Huawei’nin orta seviye akıllı telefonlarında kullanılan kamera tümsek stillerini kullanacağı düşünülüyordu, ancak yeni sızıntılara göre Huawei bu planları iptal etti ve daha yenilikçi bir tasarım üzerinde çalışıyor. P70 serisinin, kameraların daha büyük ve birbirine daha yakın olduğu ve arka panelde daha geniş bir alana yayıldığı belirtiliyor

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir