1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Hashtag Pazarlama Nedir?

Hashtag Pazarlama Nedir?
Hashtag
0

Basit bir dille Hashtag Pazarlama, # işaretinden sonra yazılan bir kelime veya kelime grubudur. Örneğin: #shareacoke, #nakış vb. Kelimeler arasında boşluk olmayan bir kelime veya kelime grubu olabileceğini unutmayın.

Teknik olarak kullanılan Meta Anahtar Kelimeler gibidir. Bu anahtar kelimeler sayesinde trend olan veya aynı hashtag ile paylaşılan içerikleri kolayca tanımlayabilirsiniz.

Günümüzde #hashtag pazarlaması marka, ürün, kampanya vb. tanıtmak için kullanılmaktadır. Başarılı hashtag pazarlamasına örnek olarak #OreoHorrorStories, #everydropcounts, #audiforlife vb. verilebilir.

#shareaCoke Hashtag Kampanyası

Kişi kendi hashtag’ini oluşturabilir ve müşterisinden bu hashtag’i sosyal medya profilleri üzerinden paylaşmasını isteyebilir. Aynı şekilde, kampanyayı veya herhangi bir teklifi sosyal ağlar üzerinden de tanıtabilirsiniz. Hashtag’i küçük ve hatırlaması kolay tutmayı unutmayın. Aşağıdaki resimde Embroideryshristi Online nakış tasarımları satan çevrimiçi bir web sitesi olan #embroideryshristi adlı bir hashtag oluşturdu.

Embroideryshristi Hashtag

Aşağıda, hashtag aracılığıyla tanıtım yapmak için bazı ipuçları verilmiştir.

a) Basit ve kısa tutun

b) Tüm sosyal ağlarda benzersiz bir hashtag kullanın

c) Müşterinizden ürününüzü paylaşırken veya etiketlerken hashtag’inizi kullanmasını isteyin

d) Müşterinizden güzel ödüller için hashtag’inizi kullanmasını isteyen bir yarışma bile düzenleyebilirsiniz.

Trend olan gönderiyi bulmak için hashatit.com, hashtags.org, hashtagify.me, tagboard.com vb. gibi çeşitli hashtag araçları çevrimiçi olarak mevcuttur. Tek yapmanız gereken hashtag’i göndermek ve tüm sosyal ağlarda trend olan gönderiyi bulmak.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir