1. Anasayfa
  2. Oyun

Google Yılan Oyunu Nasıl Açılır?

Google Yılan Oyunu Nasıl Açılır?
4

Google yılan oyunu genellikle belirli bir geliştirme zincirini kontrol eden bir kullanıcı tarafından oynanır. Bu zincir sonunda oyuncu için büyük bir engel haline gelir. Kullanıcı, sınırlı bir yüzeyde tek bir simgeyi, kareyi veya öğeyi kontrol eder.

Google yılan oyununu oynamayı seviyor ve oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor musunuz? Bu makale, Google yılan oyunu, nasıl oynanacağı hakkında bilmeniz gereken her şeyde size yardımcı olacaktır.

Bu oyunlarda rotanın uç noktası taşla belirlenir ve yılanın yol boyunca genişlemesine neden olur. Popüler bir alternatif tasarım, sallanan kuyruğu olan bir yılandır. Bu kuyruk, kafasından belirli sayıda birim ile aralıklıdır ve sabit bir uzunluktadır.

Yılan bir bariyere, ekran sınırına veya kendisine her dokunduğunda, oyuncu oyunu kaybeder. Tek oyunculu bir oyunun amacı, mümkün olduğu kadar belirli bir cismi yutmaktır. Ne zaman bir parça yiyecek yense, yılanın boyutu genişler ve uzar.

Google Yılan Oyunu Nasıl Oynanır?

Yılan oynamak için bir web tarayıcınız ve akıllı telefonunuz olmalıdır. Oyuna başlamak için snake.googlemaps.com adresine gidin (veya Google Arama’ya “Play Snake” yazın). Bir iOS veya Android mobil cihazınız varsa, bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Google Maps Snake oyununun ana sayfasına geldiğinizde bir harita üzerinde büyük bir “Start” yani başlat düğmesi ve birkaç 8 bitlik karakter göreceksiniz.

Ardından, uygun düğmeye basmanız gerekecek. Bu Google Snake oyununa başlamak için listeden bir metro treni seçmelisiniz. Seyahat edebileceğiniz Sao Paulo, San Francisco, Kahire, Londra, Tokyo ve Dünya gibi 8 bitlik konumlardan oluşan bir listeden seçim yapabilirsiniz.

Nereye gittiğinize bağlı olarak, her trenin tasarımı değişir. Her turun sonunda oyuncunun puanını ekranda gösterir.

Google Yılan Oyununun Kuralları

Google Yılan Oyununun Kuralları

Yılanın hareketinin yönü, tıpkı orijinal yılanda olduğu gibi (kullanıcı giriş tuşları) klavyenizin üstünde, altında, solunda ve sağında bulunan ok tuşlarıyla kontrol edilir. Yılan oynamak için, tren hareket ettikten sonra insan olarak animasyonlu yolcuları seçmeniz gerekir.

Amaç, tren kendi kendine veya sınırlarına girene kadar mümkün olduğunca çok yolcu almaktır. Duvara çarpar iseniz oyun sona erecek ve puanınız ekranda görüntülenecektir. Yüksek puanlarınızı e-posta göndererek veya sayfanın bağlantısını oluşturarak arkadaşlarınızla paylaşın.

Yılan Oyunu Modifikasyonu

Yılan Oyunu Bölge ve Şehirler

Video oyunu modlama (“modifikasyon”un kısaltması) söz konusu olduğunda, oyuncular veya hayranlar, bir bilgisayar oyununun görünüşü ve performansı da dahil olmak üzere bir veya daha fazla yönünü değiştirebilir. Değişiklikler, küçük ince ayarlardan yeniden canlandırmanın tamamlanmasına kadar değişebilir, bu da oyunun erişilebilirliğini iyileştirir ve yeni gizem katmanları ekler.

Değişiklikler, bazı oyunların ekonomilerinin büyümesi için kritik öneme sahiptir. Modlar, onları oynayanlar için bir eğlence kaynağı ve onları yaratanlar için bir kendini ifade etme aracı olabilir. Oyunda belirli bir moddan hoşlananlar, bunun iyileştirilmesini veya değiştirilmesini isteyebilir. Karışıklığı önlemek için, oyuncular modifiye edilmiş bir oyun yerine orijinal oyuna yanıt verdiklerini açıklamak zorunda kalabilirler.

Oyuncular, oyunun orijinal, değiştirilmemiş versiyonuna atıfta bulunmak için “Vanilla Minecraft” terimini kullanır. Bir oyun yerine sanat yaratmak için, oyun modifikasyonları 1980’lerden beri popüler olmuştur. Bunu yapmanın, oyun içi etkinliklerin bir belgeselini yapmak veya bir oyun içinde gerçek dünyadaki konumları kopyalamaya çalışmak da dahil olmak üzere birçok yolu vardır.

Oyun Modifikasyonu ve Oyun Deneyimi

Google Snake Oyun Modifikasyonu ve Oyun Deneyimi

Bir oyunu tamamladıktan sonra, kullanıcıların diğer favorilerini oynamayı bırakmaları gerekmez. Dünya çapındaki oyuncular ve oyun tasarımcıları, popüler oyunları geliştirmek veya değiştirmek için “modlar” oluşturabilir. Bir mod yardımıyla oyuna yeni görsel efektler, yeni icatlar veya ek bir anlatı eklenebilir.

Google yılan hackine ek olarak, çeşitli değişiklikler ücretsizdir ve küçük ince ayarlardan tamamen yeni ürünlere, arsa çizgilerine ve alanlara kadar çeşitli ölçeklerdedir. Diğer değişiklikler, saatlerce süren oyun ve hikayeler ve hatta yepyeni bir oyun gibi büyük miktarda grup bilgisi içerir.

Mevcut sürümü değiştirmek ve gelecek için daha yeni ve daha iyi sürümler oluşturmak da değişikliklerin bir temsilinin parçasıdır. Çeşitli iyileştirmeler, pazarda tam teşekküllü mallar olarak satılma potansiyeline sahiptir. Counter-Strike ve Team Fortress gibi günümüzün en popüler oyunları basit değişikliklerle başladı.

Google Yılan Oyununun Farklı Modları

Google Yılan Oyununun Farklı Modları

Google Snake oyununun deneyimini geliştirmek için aşağıdaki modlardan birini seçebilirsiniz;

Klasik Yılan Modu

Kendi kendine beslenme modundaki yılanlar, doyuncaya veya kendilerini vurana kadar yiyecek parçalarını yerler.

Yılan İkiz Modu

Yılan elma yediği anda başı ve kuyruğu yön değiştirir.

Kanatlı Mod

Elmalar sepetin etrafında uçar ve katılımcılar dikkatli olmazsa yılanın vücuduna bile çarpabilir. Google Snake modunda devam etmek istiyorsanız, zihninizi odaklamanız gerekir.

Yin Yang Yılan Modu

Burada iki yılan sergileniyor. Oyuncu bir yılanı kontrol ederken diğeri diğerinin ayna görüntüsü gibi davranır. Oynanabilir yılanın yaptığı şey bununla tersine çevrilir. Oyuncular oynanamayan yılanla karşılaşırsa oyun biter.

Yılan Anahtar Modu

Bu mod, oyuncunun yemeğin görünmesi için altın bir şekil yemesini gerektirir.

Peynir Modu

Peynir Modunda yılanın içinden geçmek mümkün çünkü neredeyse hiçbir parçası yok.

Duvar Modu

Oyunun bölümlerini kapatmak için rastgele duvarlar ortaya çıkıyor.

Portal Modu

Yılan teşhirdeki elmalardan birini yediğinde kafası diğerinden çıkacak. Elma popülasyonu bittiğinde oyun biter.

Huzurlu Mod

Katılımcılar bu modda ölmezler ve oyun 252 meyve topladıktan sonra sona erer.

Zehirli Meyve Modu

Panelde iki meyve var. İyi olanı ve lekeli, ters çevrilmiş olanı da mevcuttur. Zehirli elmalar yılanları öldürmek için kullanılır.

Sokoban Modu

Oyun, bu modda oynarken elma dolu kapları belirli konumlarda gizler.

Sonsuz Harita

Sadece yılanla çarpışma oyunu sona erdirecek ve siz yapmazsanız süresiz olarak devam edecektir.

Google Yılan Oyunu Nasıl Değiştirilir?

Google Snake, aşağıdaki adımlar kullanılarak saldırıya uğrayabilir:

1. Google Yılan Menü Modunu Alın

Modlar arasında geçiş yapmak ve çeşitli yılan oyunları oynamak için Chrome tarayıcısının Google Snake Menu Mod kullanın.

2. ‘Yer İşareti Yöneticisi’ sayfasına gidin.

Web tarayıcısının açılır menüsünden “Yer İşareti Yöneticisi”ni seçin. Daha sonra “Yer İşareti” seçeneğini seçeceksiniz.

3. Google Snake Modunu tarayıcınıza aktarın

Google Snake Modunu tarayıcınıza eklemek için, ‘Yer imi yöneticisi’ne gidin, üç dikey noktayı tıklayın ve ‘Yer imlerini içe aktar’ı seçin.

4. Yer imlerine “MoreMenu.html” ekleyin

Yer imlerine “MoreMenu.html” ekleyerek Chrome’da ‘Yılan oyunu’ arayın. Yılan oynamaya başlamak için ‘Oynat’ı tıklayın.

5. ‘Yer İşaretleri’ne gidin.

‘Google Snake Game Mod’u başlatmak için, ‘Yer İşaretleri’ne gidin, ardından ekranın sağ tarafında yukarıda görüntülenen üç dikey noktayı tıklayın. Ardından, modun menüsüne erişmek için dişli simgesine dokunmanız gerekir. Oyunda daha fazla yiyecek, hayvan, harita ve diğer kaynaklar alabileceksiniz.

Neden Oyunları Modlamanız Gerekiyor?

Neden Oyunları Modlamanız Gerekiyor?
Google Snake Oyunu Mod

Kendini ifade etmenin ve yeni bir dizi beceri öğrenmenin bir yolu olarak modlama, oyun gruplarına da neşe getirebilir. Modlama, yaratmayı, fikir geliştirmeyi ve oyunları daha akıllı, daha basit hale getirmek ve hatta harika yeni şeyler yapmak için ince ayar yapmayı seven birçok kişi için bir eğlencedir. Modlama, sektöre girmek isteyenler için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

1. İnsanların Gerçek Yeteneğinin Ne Olduğunu Öğrenmesine İzin Verirler

Modlama, oyunculara oyun geliştiricilerin yaptığı bazı araştırmalarla oynama şansı verir. Hoşlanacakları bir şey olup olmadığını görmek için, onları en çok heyecanlandıran şeylerle oynayabilirsiniz. Görseller, sahne düzeni, kullanıcı arayüzü, ses ve daha fazlası, modifikasyonlarla değiştirilebilir.

2. Bireyin Bireysel Yeteneklerini Geliştirin.

Kullanıcılar yaptıkları şeyden zevk aldıkları sürece, yapmaya devam etmek isteyeceklerdir. Oyun tasarımcıları, yeni becerilere dönüşen değişiklikler oluşturmak için eşdeğer tasarım araçlarını kullanır. Modlar, kullanıcıların yarattıklarını oyun topluluğuyla paylaşmalarına ve diğer oyunculardan anında geri bildirim almalarına izin verme ek avantajına sahiptir. Bu inceleme, kullanıcıların yeteneklerini geliştirmelerine ve hangi oyuncuların onları takdir ettiğini keşfetmelerine yardımcı olabilir.

3. Kariyer Fırsatları

Bununla birlikte, modlama oyun alanında bir kariyere yol açabilse de, garanti edilmez. Bu süre zarfında bir mod yapımcısının benzersiz beceriler portföyü oluşturulur ve bu portföy, iş başvurusunda bulunurken oyun şirketlerine sunulabilir. Oyun geliştirme endüstrisinde çalışmak için yaratıcı yeteneklerini ve isteklerini göstermek için de kullanabilirler.

ROBLOX’un gösterdiği gibi, değişiklik yapmak bir meslek haline geliyor ve birçoğu, kuruluşların tasarımcılarını tanıtmaya ve ilham vermeye çalıştığı gelecekte diğer oyunların da aynı şeyi yapması gerektiğine inanıyor. Son olarak, birkaç mod yapımcısı, oyunlarını değiştirirken ortaya çıktıkları kavramlara dayalı olarak yarattı.

Google Snake Game Sıkça Sorulan Sorular

S. Google Snake oyunundaki yılan nasıl ölüyor?

Yılan, kendi kendine geri dönmek dışında, herhangi bir ters hareket ve çarpma sonucunda ölüyor. Bir oyuncunun oyunu durdurması gerekiyorsa, “p” tuşuna basması gerekir. Oyuna ara verirlerse, final puanlarından 10 puan kaybederler.

S. Google yılan oyununda en yüksek puan nedir?

Google yılanda mümkün olan en yüksek puan 99,999’dur. Sadece çok yetenekli bir oyuncu bu kadar yüksek bir skor elde edebilir.

S. Google yılan oyunu ne zamandan beri var?

İkinci nesil yılan, 2000 yılında Nokia 6110 için piyasaya sürüldü, ancak o zamana kadar oyun geniş çapta tanınmadı.

Özet

Bu makale’de google yılan oyununun ayrıntılı bir şekilde açıklığa kavuşturduğuma inanıyorum. Google Snake oyunu, geleneksel Snake oyununun hatıralarını çağrıştırıyor. Oyuncuların geçmişte olduğu gibi aynı komutları kullanarak oyun oynama deneyimini yeniden yaşamalarını sağlar. Oyunun performansının belirli bir yönünü geliştirmek için bu farklı oyun modu kurulumlarında ek ince ayarlar yapılabilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. Yaaaa bayılıyorum yılan oyununa ne zamandır bu sorunun cevabını arıyordum teşekkür ederim çok yardımı oldu emeginize saglık

  2. Çok keyifli bir oyun bende bu sorunun cevabını aradım ama sizinle öğrenmiş oldum çok teşekkürler

  3. koskoca bir mazi gözümde canlandı. google’da böyle bir oyun olduğunu bilmiyordum. hemen deneyeceğim. paylaşım için tşkler.

  4. Bilmiyordum ve öğrendiğim çok iyi oldu teşekkürler sayenizde sıkıldığımda yüklemeden bile oyalanacağım bir oyun olduğunu bilmek güzel arada oynarım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir