1. Ana Sayfa
  2. İnternet Araçları

Google SEO Araçları

Google SEO Araçları
0

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle biraz daha farklı şeyler paylaşalım dedik ve birazdan Google’ın bizler için yapmış olduğu SEO araçlarını tek tek tanıtacağız.

Google Web Yöneticisi Araçları:

Bu araç sayesinde sitenizin her şeyini takip edebileceksiniz. Sitenize gelen bağlantıları, hangi kelimelerin kullanılıp sitenize girildiğini gibi pek çok alanda siteniz hakkında bilgi alabileceksiniz. Tek yapmanız gerek bir Google hesabı alıp Web Yöneticisi Araçları’na girip sitenizi oraya eklemeniz. Siteniz herhangi bir tehdit altında olduğunda veya virüs bulaştığında sizin hemen haberiniz olabilecek ve sorunu kısa yoldan çözebileceksiniz.

Google Analytics:

Bu araç sayesinde sitenize günde kaç kişi girmiş. Nereden girmiş, ne yazıp girmiş, kaç dakika durmuş gibi ayrıntılardan haberdar olabileceksiniz. Kısaca size sitenize giren kişilerin A’dan Z’ye raporu geliyor.

Google Trends:

Bu araç sayesinde ise örnek verecek olursak aklınıza gelen bir kelimenin ne kadar aratıldığı, ne kadar popüler olduğu gibi bilgileri alabileceksiniz.

Google Keyword Tool:

Anahtar kelimelerin ne kadar aratıldığını, rekabet durumunu öğrenerek hangi kelimede ilerlemek istediğinizi karar vererek daha başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap