1. Anasayfa
  2. SEO

Google SEO Araçları

Google SEO Araçları
0

Google, web sitelerinin arama sonuçlarında yüksek bir sıralama almasına yardımcı olmak için bir dizi SEO araçları sunar. İşte Google’ın sunduğu bazı SEO araçları:

Google Search Console

Google Search Console, sitenizin arama motoru sonuçlarındaki performansını izlemenize yardımcı olur. Araç, sitenizi Google arama motoruna kaydetmenize, arama sonuçlarındaki pozisyonunuzu izlemenize ve hata mesajlarını ve optimizasyon önerilerini almanıza olanak tanır.

Google Analytics

Google Analytics sayesinde sitenize günde kaç kişi girmiş. Nereden girmiş, ne yazıp girmiş, kaç dakika durmuş gibi ayrıntılardan haberdar olabileceksiniz. Kısaca size sitenize giren kişilerin A’dan Z’ye raporu geliyor.

Bu araçla, site trafiğinizi takip edebilir, hedef kitlenizi belirleyebilir ve site performansınızı analiz edebilirsiniz.

Google Keyword Planner Tool

Google Keyword Planner Tool ise anahtar kelimelerin ne kadar aratıldığını, rekabet durumunu öğrenerek hangi kelimede ilerlemek istediğinizi karar vererek daha başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kısacası anahtar kelime araştırması yapmanıza yardımcı olur. Anahtar kelimelerin arama hacmini, rekabet düzeyini ve potansiyel olarak kullanabileceğiniz diğer anahtar kelimeleri öğrenebilirsiniz.

Google Trends

Google Trends sayesinde aklınıza gelen bir kelimenin ne kadar aratıldığı, ne kadar popüler olduğu gibi bilgileri alabileceksiniz. Kısacası Popüler arama terimlerini ve konuları izlemenize yardımcı olur. Bu araçla, arama trendlerini takip ederek sitenizin içeriğini optimize edebilir ve hedef kitlenize daha iyi bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Google PageSpeed Insights

Google PageSpeed Insights web sitenizin yükleme hızını analiz eder ve iyileştirme önerileri sunar. Bu araçla, site yükleme sürenizi azaltabilir ve site performansınızı artırabilirsiniz.

Google Mobile-Friendly Test

Google Mobile-Friendly Test, web sitenizin mobil cihazlarla uyumlu olup olmadığını kontrol eder. Bu araçla, mobil kullanıcıların web sitenizdeki deneyimlerini optimize etmek için önlemler alabilirsiniz.

Bu araçların yanı sıra, Google’ın sunduğu diğer araçlar ve üçüncü taraf araçları ( semrush, ahrefs, Moz, Screaming Frog, KWFinder, DeepCrawl, Neil Patel) kullanarak sitenizi SEO açısından optimize edebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir