1. Anasayfa
  2. Yazılım

Google Asistan, Samsung TV’lerde Çalışmayı Durduracak

Google Asistan, Samsung TV’lerde Çalışmayı Durduracak
0

Samsung, 2020 yılında TV’lerine Google Assistant’ı entegre etmeye başlamıştı, ancak şirket artık bu özelliği tüm desteklenen modellerden kaldırma kararı aldı. Bu değişiklik 2024 yılının Mart ayından itibaren geçerli olacak ve Google’ın politikasındaki bir değişiklik nedeniyle gerçekleşecek.

Bu kapsamda, 2020, 2021 ve 2022 model yılındaki tüm Samsung Smart TV modelleri, 8K ve 4K QLED TV‘ler, Crystal UHD TV‘ler ve 2020 Lifestyle TV‘leri (Frame, Serif, Terrace ve Sero) dahil olmak üzere Google Assistant özelliğini kaybedecek.

Google Assistant’ın kaldırılmasıyla birlikte, Samsung TV sahipleri artık Samsung’un Bixby veya Amazon’un Alexa gibi diğer önceden yüklenmiş sesli asistan seçeneklerine geçmek zorunda kalacak. Bu değişiklik, kullanıcıların tercih ettiği asistana bağlı olarak, bazı Samsung TV kullanıcıları için önemli bir değişim olabilir.

Şu anda Samsung dışında LG, Sony, TCL ve Hisense gibi neredeyse tüm akıllı TV markaları cihazlarında Google Asistan’ı desteklemeye devam edecek.

Yazı Kaynakları
https://www.samsungcommunity.com/post/google-assistant-will-be-removed-from-samsung-smart-tvs/

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir