1. Anasayfa
  2. Ses & Video Araçları

Filigransız En İyi Ekran Kaydediciler

Filigransız En İyi Ekran Kaydediciler
0

Ekran kaydediciler genellikle bir oyun kaydetmek, eğitici videolar veya ürün demoları yapmak veya sevdiklerinizle görüntülü aramalar kaydetmek istediğimizde kullanılır.

Bu koşullarda, ekranınızı rahatça kaydetmenize yardımcı olmak için iyi bir ekran kayıt yazılımına ihtiyacınız olacaktır. Burada Windows 10 için filigransız en iyi ücretsiz ekran kayıt yazılımlarına hızlıca bir göz atacağız.

OBS

OBS Studio, birçok kişi tarafından bilindiği gibi, filigransız ücretsiz bir ekran kaydedici ve Windows, Mac ve Linux için canlı bir akış aracıdır. YouTube, Twitch, DailyMotionve daha fazlası dahil olmak üzere tüm büyük canlı yayın platformlarını destekler. Ayrıca, bu programda deneyebileceğiniz ses karıştırıcı, birden fazla filters, temalar ve çok daha fazlası gibi çeşitli işlevler vardır.

Ancak, arayüzü yeni başlayanlar için biraz karmaşıktır ve doğru şekilde nasıl kullanılacağını bulmak biraz zaman alabilir. Ayrıca, kullanıcı deneyimini geliştirmek için çok fazla yardım veya rehberlik içermez.

RecordCast

Her ne sebeple olursa olsun bilgisayarınıza yeni programlar yüklemeye çalışmaktan hoşlanmıyorsanız, Burada kesinlikle internet (web sitesinde) bir buluta yüklenen ve bilgisayarınıza yüklenen normal bir programın size verdiği özellikleri veren bir uygulamaya veya programa ihtiyacınız olacaktır. Sizin için kullanması ücretsiz bir hizmet sunan Recordcast adlı mükemmel bir bilgisayar ekran yakalama sitesi bulduk.

Apowersoft Online Screen Recorder

Bu Apowersoft Çevrimiçi Ekran Kaydedici, birden fazla işlevi olan ücretsiz ve sezgisel bir çevrimiçi ekran kaydedicidir. Bilgisayar ekranında ve web kamerasında herhangi bir etkinliği kaydetmeyi destekler ve kayıt sırasında ekrana açıklama ekleyebilir.

Diğer benzer ekran kaydedicilerin aksine, bu ekran kaydedici tamamen ücretsizdir ve kullanmak için zaman sınırı veya işlevselliği yoktur. Ayrıca, kırmızı bir hesabınız varsa kayıtlara filigran eklemez.

TinyTake

Bu araçla, web kameranızı kullanarak görüntü yakalayabilir ve video kaydedebilirsiniz. Bunun yanı sıra, videoları ve ekran görüntülerini bulutta saklamanıza izin verir. Dahası, dosyaları arkadaşlarınızla ve diğer iş arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin verir. Videonuza ve resimlerinize metinler, şekiller, oklar, vurgulama ve diğer şeyler eklemek de mümkündür.

Screencast-O-Matic

Bazı insanlar için Screencast-O-Matic, Windows 10, 8 ve 7 için en iyi ücretsiz ekran kaydedici olarak kabul edilir. Resmi web sitesinden hiçbir şey indirmeden kullanılabilen web tabanlı bir araçtır. Bilgisayar ekranınızı ve web kameranızı da kaydedebilirsiniz. Kaydı tamamladıktan sonra, kaydınızı YouTube’a yükleyerek diğer kişilerle bile paylaşabilirsiniz.

Ancak, ücretsiz sürümde, 15 dakikalık kayıt sınırı vardır ve kayda sistem sesi eklemenize izin verilmez. Tüm sınırlamaları kaldırmak istiyorsanız aboneliğinizi ayda 1,50$ kadar düşük bir ücret karşılığında yükseltebilirsiniz.

GoPlay Editor

Listenin son sırasına GoPlay Editor var. Bu, Windows Bilgisayarınızla uyumlu başka bir ekran kaydedicidir. Ekranları, 3D oyunları ve web kameralarını kaydedebilir. Kayıt olduktan sonra, tek bir tıklamayla videoları doğrudan YouTube’a yükleyebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, profesyonel video düzenleme yazılımıdır. Efektler, geçişler, filtreler, animasyonlar, videodaki hız değişiklikleri ve diğer efektler ekleyerek videoları düzenlemenizi sağlar.

Sonuç

Yukarıda belirtilen araçlar bugün için en iyi ücretsiz ekran kaydedicilerdir. Ekran kaydedicindeki filigranlar can sıkıcı olabileceği ve kullanıcı deneyimini etkileyebileceğinden, çektiğiniz video ekranınızı videonuzda filigran olmadan kaydetmek sizi çok tatmin edecektir. Başka buna benzer kullandığınız programlar varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir