1. Anasayfa
  2. Grafik Tasarım

En iyi 5 Grafik Tasarım Uygulamaları

En iyi 5 Grafik Tasarım Uygulamaları

İşletmenizin imajını herkesten farklı kılmak bu çağda oldukça zor bir görevdir. Potansiyel müşterinin dikkat süresi her zaman düşüktür ve sosyal medyanın aşırı dikkat çekmesi nedeniyle kalıcı bir izlenim bırakmak bu çağda imkansız bir görev gibi görünebilir.

Bir girişimci olarak, grubunuzu benzersiz bir kimlik haline getirmek için kullanabileceğiniz şeylerden birinin grafik tasarımı olduğunu anlıyorsunuz. Profesyonel bir grafik tasarımcıya gitmeye karar verebilir veya kendi ellerinizle denemek istediğinize karar verebilirsiniz. En iyi grafik tasarım programlarının ve uygulamalarının listesi aşağıda verilmiştir.

Grafik Tasarım için Gereken Cihazlar

Grafik tasarım dünyasının derinliklerine inmeden önce, herhangi bir grafik tasarımcının aşağıdaki temel şeylere sahip olması gerektiğini söylemeye gerek yok:

Dizüstü Bilgisayar

Ağır hizmet uygulamalarını işleyebilen ve işlemi kolaylaştıran bir dizüstü bilgisayara sahip olmak gereklidir. Yıllarca, yüzlerce grafik tasarımcı tarafından test edildikten sonra kendini kanıtlamış tek bir dizüstü bilgisayar vardı ve o da MacBook’tu. Artık şehirdeki yeni çocuk olan Microsoft Surface Studio’ya gitme seçeneğiniz de var.

Tablet

Tasarım söz konusu olduğunda fare yerine kalemle çalışmak çok daha kolay. Bu nedenle styluslu bir tablete sahip olmak hayatı kolaylaştırıyor ve grafik tasarım için en uyumlu tabletlerden biri Wacom Tablet.

Akıllı Telefon

Sadece herhangi bir akıllı telefon değil, aynı zamanda hareket halindeyken de işinize devam edebilmeniz için son teknoloji bir akıllı telefon yeterli olacaktır. Genellikle insanlar bir iPhone ile gitmeyi sever.

En iyi 5 Grafik Tasarım Uygulamaları

Aşağıdaki uygulamalar veya yazılımlar, profesyonel veya amatör her grafik tasarımcının ihtiyaç duyduğu araçlardır.

DesignCap

DesignCap, PearlMountain tarafından geliştirilmiş bir çevrimiçi grafik tasarım yazılımıdır. Kullanıcıların sosyal medya grafikleri, posterler, el ilanları ve daha fazlasını kolayca oluşturabilmelerine imkan tanıyan bu platform, binlerce şablona sahip kullanıcı dostu bir arayüz sunar. DesignCap, özellikle günlük tasarım ihtiyaçlarınız için hızlı ve profesyonel çözümler sunmak üzere tasarlanmıştır.

Kullanımı üç temel adıma ayrılır: İlk olarak, çeşitli kategorilerdeki şablonlara göz atarak başlarsınız. Ardından, tasarımınızı özelleştirmek için fotoğraflar, grafikler, metinler ve diğer öğeleri kullanarak düzenlemeler yaparsınız. Son olarak, tasarımınızı indirip yayınlarsınız.

Ücretsiz ve ücretli planları bulunan DesignCap, özellikle sosyal medya gönderileri, posterler ve el ilanları gibi tek sayfalık tasarımlar için idealdir.

Bu platform, özellikle tasarım konusunda tecrübesiz kullanıcılar için bile profesyonel tasarımlar yapmayı kolaylaştırır. PearlMountain’ın 2006’dan bu yana grafik tasarım yazılımı geliştirmeye odaklanmasıyla, DesignCap, kullanıcıların yaratıcı hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiş bir üründür

Gimp

Çoğu insan Adobe Photoshop‘a sahip olması gereken bir şey olarak atıfta bulunur, ancak bunun için öğrenme eğrisi çok daha yüksektir, bu da onu profesyoneller için daha fazla hale getirir. Gimp veya GNU Image Manipulation, rötuş, klonlama ve görüntü geliştirme gibi çeşitli görevleri gerçekleştirmenize olanak tanır ve ayrıca yaygın dosya biçimlerinin çoğunu destekler.

Kuler

Amatör olarak renk seçimlerine uyum sağlayamamış olabilirsiniz ama yine de markanız genelinde renk düzeninizde tutarlı olmak istiyorsunuz. Kuler, Adobe’nin başka bir ürünüdür ve logo yapımında son derece popülerdir.

Canva

Canva, hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar için harika bir araçtır ve fotoğrafçılık, bilgi grafikleri vb. için şablonlar içerir. Önceden ayarlanmış bir boyutla başlayabilirsiniz, ancak basit sürükle ve bırak arayüzü ile şekillerden yazı tiplerine kadar her şeyi değiştirebilirsiniz. Kafa Karıştıran, Pahalı Yazılımlarla Vakit Kaybetmeyin. Canva Pro™ Basit ve Kullanışlıdır. Akıllı Düzenleme Özellikleri ve Milyonlarca Premium Görüntü ile Daha Hızlı Tasarlayın.

Adobe Illustrator

Mükemmel logolar, tipografi veya çizimler oluşturmak için Adobe Illustrator sizin için mükemmel bir araçtır. Harika şekiller çizerek her şeyi sorunsuz bir şekilde hizalayabilirsiniz.

Inkscape (BONUS)

Alternatif olarak, tamamen ücretsiz olan ve vektör görüntüleri oluşturmanızı sağlayan ve tüm işletim sistemlerinde desteklenen Inkscape‘i’de kullanabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir