1. Ana Sayfa
  2. Ses & Video Araçları

En İyi Çevrimiçi Video Oluşturucuları 2023

En İyi Çevrimiçi Video Oluşturucuları 2023
0

Dijital video yapımcıları ve editörleri, sadece birkaç fare tıklamasıyla en iyi çevrimiçi video oluşturmanıza izin verir.

Gördüğümüz gibi YouTube’da her dakika yaklaşık 3 milyon video izleniyor. Vine’da, kapanmasına rağmen, bir milyondan fazla video görüldü ve Instagram’da 38.000’den fazla fotoğraf ve video yayınlandı.

Videolar, özellikle mobil cihazlarda daha fazla izleniyor. WiFi veya 4G ile her zaman her yerde video izleyebiliriz. Ve aynı cihazlardan yüksek çözünürlükte video kaydedebiliriz.

Bu nedenle, video yapmayı ve düzenlemeyi bilmenin önemi büyüktür. Kişisel veya profesyonel kullanımlar yıllar önce karmaşıktı, ancak bugün web tarayıcınızın bir sayfasını açmak, ham bir video yüklemek ve videonuzun YouTube’a veya benzerlerine yüklenmesi için birkaç fare tıklaması yapmak kadar kolaydır.

Doğrudan Chrome, Firefox veya Safari’den herhangi bir bilgisayarda video düzenlemek için en iyi ücretsiz çevrimiçi video yapımcılarından bazılarını sizler için listeledik;

Clipchamp

Clipchamp ile iki ihtiyacı karşılarsınız: bir yandan düzenlemek istediğiniz videonun formatını değiştirin, diğer yandan kenarları kaldırma, videoyu döndürme, parçaları kesme ve silme vb. gibi işlevleri gerçekleştirin.

Clipchamp’ın ücretsiz sürümü, mevcut standartlar için adequat e’den daha fazla bir çözünürlük olan 1080p’de ayda 5 videoya kadar çalışmanıza olanak tanır.

Clipchamp ayrıca web kameranızdan video kaydetme imkanı ücretsiz sürüm durumunda en fazla 5 dakika sürer. Her iki durumda da ücretsiz kayıt yaptırmanız gerekecektir.

FlexClip

Online video yapma ve düzenleme görevinizi basitleştirmek için ilk seçenek FlexClip dünyanın en kolay kullanılan video yapımcılarından biri olarak kabul edilir.

Ücretsiz planı, yüksek çözünürlükte çalışmanıza, YouTube’da otomatik olarak istediğiniz video sayısını düzenlemenize olanak tanır. İşleri kolaylaştırmak için, videonun stilini amacınıza göre özelleştiren şablonlara sahiptir.

Videolarda kısa mesajlar, müzik, video, fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

Youtube

Videolarınızı paylaşmak için YouTube ile çalışacaksanız, kullanmak isteyebilirsiniz YouTube Video Editor Temel ama aynı zamanda gelişmiş düzenlemeye izin veren ücretsiz hesabınız aracılığıyla kullanılabilen çevrimiçi bir araçtır.

Diğer şeylerin yanı sıra, YouTube video editörü kırpmanıza, parçaları silmenize, ses ve müzik eklemenize, efektler , geçişler, diğer videolara veya web sayfalarına bağlantı vermenizde işe yarar.

Online Video Cutter

Yukarıdakiler kadar güçlü bir araca ihtiyacınız olmayabilir. Bu nedenle Çevrimiçi Video Kesici Sahneleri veya parçaları kesmenize yardımcı olacak, ayrıca kenarları ortadan kaldırır ve hatta videoyu 90, 180 veya 270 derece döndürür. Web kameranız üzerinden video kaydetmek için bir çevrimiçi araç sunar.

Tek gereksinim, Adobe Flash’ın tarayıcıda yüklü olması gerekmektedir.

Stupeflix

Fotoğraflar, video, metinler ve arka plan müziği ile pratik olarak profesyonel bir video elde etmek için, ancak çok fazla komplikasyon olmadan ve hiç deneyimli değilseniz, Stupeflix gibi bir şey arıyor olabilirsiniz.

Amacı video düzenlemeyi mümkün olduğunca basit hale getirmektir. Videoya dahil edilen öğeleri sürükleyip bırakın. İşleri kolaylaştırmak için, videonun stilini videonun amacına göre önceden ayarlayan 16’ya kadar tema sunar.

Aksi takdirde, Stuplefix ücretsizdir, yüklerken ve düzenlerken güvenli bağlantı sunar ve 20 dakikaya kadar ücretsiz videoyu destekler.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap