1. Anasayfa
  2. Sektörel

E-Ticaret Yazılımı

E-Ticaret Yazılımı

E-ticaret yazılımı nedir sorusu son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere e-ticaret sitesinin kurulmasını sağlayan yazılıma e-ticaret yazılımı adı verilir. Bu yazılımların siteye entegre edilmesi ile site tam anlamıyla oluşturulmuş olur. Sizler de sektörünüzü e-ticarete taşımak istiyorsanız son derece güvenilir ve profesyonel bir şekilde hizmet sunan eticex.com adresinden hizmet alabilirsiniz.

E-ticaret yazılımları ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki grupta incelenir. Yazımızın devamında ücretli ve ücretsiz e-ticaret yazılımların karşılaştırmasını görerek, hangisi sizin için idealse o şekilde hizmet alabilirsiniz. Sizin de tahmin ettiğiniz gibi e-ticaret siteleri tüketici ile firmaları tek bir noktada buluşturan ve online alışveriş yapmaya olanak gösteren sitelerdir. Bu sitelerin oluşturulmasında en önemli etken e-ticaret yazılımlarıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi e-ticaret yazılımları ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılır.

Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Nedir?

Ücretsiz e-ticaret yazılımı, sitenize hiçbir bedel ödemeden entegre edebileceğiniz yazılımlara verilen isimdir. Bu yazılımlar parasız olması nedeniyle daha avantajlı gibi görünse de ilerleyen dönemlerde çok sıkıntı yaşamanıza sebep olabilir. Ücretsiz e-ticaret yazılımlarının özellikleri şu şekildedir;

  • Genelde güvenlik açıklığı bulunur. Bu güvenlik açıkları yüzünden siteniz çok kolay bir şekilde hacklenebilir. Hal böyle olunca da müşteri bilgileriniz kolayca dışarı aktarılabilir.
  • Genel bağlamda e-destek birimleri yoktur. Sitenizde yazılımla ilgili bir problem olduğunda hiçbir şekilde destek alabileceğiniz bir muhatap yoktur.
  • Ücretsiz e-ticaret yazılımları web sitelerine entegre edilirken ileride tasarımsal açıdan problem yaratabilir. Bu da sitenin doğru çalışmasına engel olur.
  • Bu tür yazılımlar içerisinde çok fazla html, java ve css kodu vardır. Bu da sitenizin metin-html oranını düşürür ve Google sıralamasında yükselmeniz mümkün olmaz.

Görüldüğü üzere hiçbir ücret ödemediğiniz e-ticaret yazılımlarının çok fazla dezavantajı vardır. Öyle ki verdiğiniz tüm emekler yerle bir olabilir. Bu nedenle makul seviyelerde fiyat vererek hizmet sunan e-ticaret yazılım şirketleriyle çalışmanız daha doğru olacaktır. Eticex bu bağlamda sizlere gereken desteği sunar.

Ücretli E-Ticaret Yazılımı Nedir?

Ücretli e-ticaret yazılımları yapacağınız e-ticaret sitesi için belli bir ücret karşılığında sitenize entegre edebileceğiniz yazılımlardır. Bu yazılımlar ücretsiz yazılımlara göre çok daha avantajlıdır. Ücretli e-ticaret yazılımlarında site güvenliğini tehdit edecek unsurlar kaldırılarak şifreleme yöntemi kullanılır. Firmaların sertifikaları da bulunduğundan müşteri ve şirket bilgileriniz kesinlikle gizli tutulur. Bu şifreleme metotları ve sertifikalar sayesinde sitenizin bir başkası tarafından ele geçirilmesi imkansızdır.

Ücretli e-ticaret firmalarında destek birimi 7/24 açıktır. Sitenizle ilgili herhangi bir sorun olduğunda canlı destek almanız mümkündür. Eticex firması da müşterilerine günün her saati danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ücretli e-ticaret yazılım firmalarında esnek tasarımlar mevcuttur. Bu tasarımlar sayesinde web tasarımında da hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Sitenize özel yazılım ve tasarım hazırlandığı için Google sıralamasında kısa sürede yükselebilirsiniz.

Google’da yükselişe geçtiğinizde de otomatik olarak ziyaretçi sayınız artacağı için müşteri potansiyeliniz de artış gösterir. Kazancınızı da bu doğrultuda ikiye katlayabilirsiniz. Yani, cüzi miktarda ücret ödeyerek yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Eticex bu kapsamda sizlere gereken desteği sunacak ve hedef kitlenizi genişletmenizi sağlayacaktır.

Neden Eticex?

Eticex son derece güvenilir ve profesyonel bir şekilde hizmet verir. Kullanıcıların çoğu bu firmadan memnundur. Sadece yerel olarak değil ulusal kapsamda da e-ticaret yazılım hizmeti sunar. Ayrıca fiyatları da piyasa değerinde olduğundan bütçeniz sarsılmaz. Siz de Eticex.com ile sitenizi yükseltebilir, hedef kitlenizi genişletebilirsiniz. Kapsamlı bilgi almak için firmayla irtibata geçebilirsiniz.

Eticex, e-ticaret paketlerini incelemek için https://www.eticex.com/e-ticaret-paketleri.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir