1. Anasayfa
 2. Donanım

Gözlerinizi Alamadığınız Duvara Monte PC Örnekleri

Gözlerinizi Alamadığınız Duvara Monte PC Örnekleri
0

Görünümü şık olan, yerden tasarruf sağlayan bir PC ister misiniz? Dikkat çekici bir tasarıma sahip olmasını tercih eder miydiniz? Cevabınız evet ise, duvara monte PC Örnekleri düşünebilirsiniz!

Günümüzde birçok kişi, bilgisayarlarını düzgün bir şekilde saklamak ve yer kaplamamak için duvara monte edebiliyor. Duvara monte edilen bilgisayarlar, hem kullanışlı hem de şık bir görünüme sahip olmaları nedeniyle oldukça popülerdir. Ayrıca, duvara monte edilen PC’ler, ofis ve ev ortamlarında da kullanılabilmektedir.

Duvara monte edilen PC’ler, birkaç farklı şekilde tasarlanabilir. Bazı modeller, monitör, klavye ve fare dahil olmak üzere tüm bileşenleri içerirken, diğerleri yalnızca kasayı içerebilir. Bu kasaların bir diğer avantajı, yer tasarrufu sağlamalarıdır.

Ancak, duvara monte edilen PC’lerin dezavantajları da vardır. Örneğin, kurulumu biraz zor olabilir ve genellikle bir profesyonel tarafından yapılması önerilir. Ayrıca, bazı tasarımların kullanımı sırasında belirli sınırlamaları olabilir.

Sonuç olarak, duvara monte edilen PC’ler, farklı tasarım seçenekleri, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre farklı seçenekler sunar.

Tüm Zamanların En İyi 7 Duvara Monte PC Örneği

Çeşitli forumlardan, sosyal medyadan ve diğer platformlardan çok sayıda duvara monte PC var. Bu örnek görsellerden bazıları ilham almanıza yardımcı olacaktır. Aşağıda en iyi duvara monte pc örneklerine bakalım.

1. Estetik Siyah ve Mavi

Duvarda büyüleyici görünen inanılmaz bir Siyah ve Mavi Duvara Monte PC’ye ne dersiniz?

Ancak, çok fazla parlak ve ekstra parlak mavi ışıktan kaçınmak minimum ışık saçan renk kullanmak daha zarif gösterecektir.

Üstündeki donanımla ilgili olarak, Intel 920 işlemci ve bir GTX 590’a sahiptir. Su soğutma sistemine de sahip olduğu için fazla ısınmaz. Ayrıca, bu kurulum 2014 yılına dayandığı için diğerlerinden daha basit olması oldukça dikkat çekicidir.

Estetik Siyah ve Mavi Görünüm - Duvara Monte PC Örnekleri

2. Steampunk Tarzı Duvar PC Kasası Montajı

Duvara Monte Edilmiş bir PC’ye yerleştirilmiş buhar tipi makinelere sahip eski bir kurulum görmek ister miydiniz? Steampunk adından da anlaşılacağı gibi, bu duvara monte PC göz alıcı tasarımı ve sistematik kurulumu ile daha fazla çekicilik katıyor.

Chris Howell kurulumunu dikkatlice planladı, bu yüzden görünüşü için fazladan bir kuruş para harcamasına gerek kalmadı. Bakırla boyanmış PSU ızgaraları, rustik görünmesini sağlar ve görünümünü geliştirir.

Steampunk Tarzı Duvar Montajı - Duvara Monte PC Örnekleri 2
Yaratıcı: Chris Howell

Steampunk Tarzı Duvar Montajı - Duvara Monte PC Örnekleri

3. Kırmızı ve Siyah Tarz’da Duvar PC Kasası Montajı

Donanımın bir kısmı şunları içerir:

 • Intel Core i5-6600K Boxed,
 • MSI Z170A GAMING M5,
 • MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G,
 • Seagate Desktop HDD ST2000DM001,
 • 2TB Raijintek Triton AIO Water Cooling Solution,
 • Kingston HyperX Fury Black HX426C15FBK2/8,
 • Sharkoon WPM600,
 • Samsung 850 EVO 250GB.

Karton kullanarak, güç kaynaklarının şemasını çizerek, güç kablosu kılıfını çizerek yaratıcının bu çabalarını aşağıdaki resimde görüyoruz.

Kırmızı ve Siyah - Duvara Monte PC Örnekleri
Yaratıcı isim: Show4Pro

4. Streambuild Aqua Mavi ve Siyah

Görünüşü oldukça inanılmaz ve bütçe dostu olan duvara monte edilmiş bir PC örneği görmek ister misiniz?

Temiz bir görünüm için tüm bileşenler karbon fiber çıkartmayla kaplı bir çerçeveye monte edilmiştir. Tüm kablolar ve lehimleme, arkadaki devre kutularına yönlendirilir ve çerçevenin tabanından zemine uzanan bir kanal, kabloların minimum düzeyde görülmesini sağlar.

RGB LED’ler, her bileşenin taban plakasının altına yerleştirildi ve özel LED’lere uyacak şekilde su blokları ve fanlar delindi/yeniden kablolandı; bunların tümü, doğrudan PSU tarafından desteklenen ve bir uzaktan kumanda veya akıllı telefon tarafından kontrol edilen tek bir bağımsız devre halinde birleştirildi.

Su soğutma döngüsü, orta sıcaklıkları korurken sürekli 4K işleme, 60+FPS ve ‘ultra’ grafik ayarlarına izin veren bir pompa, iki radyatör, bir CPU bloğu ve bir GPU bloğu içerir.

Streambuild Aqua Mavi ve Siyah - Duvara Monte PC Örnekleri
Imgur kullanıcısı: JalfreziJeff

802. 11ac WiFi ve Bluetooth işlevleri kasanın arkasına yerleştirilmiştir ve dahili veya akıllı telefon uygulaması aracılığıyla CPU/GPU hız aşırtması bir seçenek olmaya devam eder.

5. Çok Renkli Duvara Monte PC Kurulumu

Yatak odası gibi iç mekanlar için en iyi görünen Duvara monte PC örneğine ne dersiniz? Yanında tüm kabloları ve donanımı özenle gizleyen bir tane örnek görmek ister misiniz?

Her iki durumda da Ora_cle, 2018’deki son görünümünü yayınladı. Bu, mevcut olan en çarpıcı olanlardan biri.

Çok Renkli Duvara Monte PC Kurulumu - Duvara Monte PC Örnekleri

Reddit’teki kullanıcı, bu kurulumun oyun oynamak için olduğunu bildirdi. Donanımla ilgili bilgi mevcut değildir.

6. Modern Ama Klasik Bir Bilgisayar

Bu PC’nin nasıl görüneceğini görmek için heyecanlı mısınız? Yüklü modern bileşenlere sahiptir, ancak rustik teması klasik görünmesini sağladı.

Görüntü, PC yapısının ne kadar eski göründüğünün açık bir örneğidir. İlk izlenimde toz ve kir birikmesi düşüncesi bir çok kişinin aklında soru işareti bıraktı.

Fikirler, işçilik, kaliteli yapı veya herhangi bir şey hakkında konuşurken, Yaratıcı her yönü mükemmel bir şekilde çiviledi.

Modern Ama Klasik Bir Bilgisayar - Duvara Monte Edilen Bilgisayar Örnekleri
Imgur kullanıcısı: kdevault813

7. Bumblebee PC: Transformers Tarzı

İnsan benzeri robotları sevdiniz mi? Çoğunuz Transformers film serisinden bahsettiğimizi tahmin etmişsinizdir! Bu stili içeren PC yapılarından birini görmek ister misiniz?

Bu yapı olarak daha ağırdır ve dolayısıyla çok daha dayanıklıdır.

Sarı ve siyah renk kombinasyonu, olağanüstü işçilik ve oldukça iyi donanım, onu neredeyse her açıdan uygun kılıyor.

Bumblebee PC Transformers Style - Duvara Monte PC Örnekleri
Imgur kullanıcısı: marksmanguy

Temadaki karmaşık Transformer tarzı donanım görünümü sıralanmıştır ve bu nedenle dağınık görünmez. Bu transformers görünümlü duvara monte pc kasasının donanım özelliklerine hep birlikte inceleyelim;

 • Intel i7 5820k,
 • ASRock Extended ATX DDR4 Anakart X99 OC,
 • FORMULA/3.1 Anakart,
 • EVGA Nvidia GTX 1080 Founders Edition GPU,
 • EVGA 1000P2 Güç Kaynağı,
 • 4 x 8 GB Corsair Vengeance DDR4 2666MHz LED RAM,
 • 2 x WD Black 2TB Performance Desktop Drives,
 • Samsung 850 PRO 512 GB SSD and
 • Digikey PCIE Riser.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir PC'yi duvara monte edebilir misiniz?

Evet, bir PC’yi duvara monte edebilirsiniz. Ancak, bunu yapmadan önce, uzmanlığa sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, montaj için özel bir PC oluşturabilir veya önceden oluşturulmuş bir PC satın alabilirsiniz.

Duvara monte PC'ler iyi mi?

Her şeyin artıları ve eksileri olduğu gibi, aynısı duvara monte PC’ler için de geçerlidir. Güzel görünürler, kompakttırlar, yerden tasarruf sağlarlar ve önemli ölçüde özelleştirilebilirler. Bununla birlikte, bakımının zor olması ve sızıntı gibi hasarlara karşı daha savunmasız olması gibi bazı dezavantajlara sahiptir. Ancak kurulması o kadar kolay değildir ve oldukça pahalıdır.

Son Düşünceler

Yatak odanıza duvara monte bir PC kurar mıydınız? Cevabınız evet ise, Çok Renkli Duvara Monte PC Kurulumu sizin ilham kaynağınız olacaktır!

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir