1. Anasayfa
  2. Sektörel

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

İsteğe bağlı olarak veya birtakım deformasyonlardan dolayı insanlar dudaklarını kalınlaştırmak isteyebilirler. Dudak dolgusu dudağın şeklini istenilen boyuta getirmek amacıyla enjeksiyon işlemiyle yapılmaktadır. Yaşın getirdiği yıpranmalar veya genetik şekil bozukluklarından dolayı dudak dokusu incelmektedir. Bu durumdan dolayı insanlarda estetik bir kaygı meydana gelebilir. Dolgu işlemi çoğunlukla dudak büyütme amacıyla yapılmaktadır.

Tıptaki teknolojik gelişmeler sayesinde günümüzde doğal görünümlü dudak dolguları da yapılmaktadır. Bu sayede dudakta herhangi bir estetik dokunuş olduğu belli olmamaktadır. Farklı birçok çeşidi bulunan operasyon uygulanacak bölgeye ve uygulanan dolgu maddesine göre belirlenmektedir. Kalıcı, geçici dudak dolgusu veya üst dudak, alt dudak dolgusu olarak kategorize edilmektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizde dudak dolgusu estetiği 18 yaşını doldurmuş herkese yapılabilmektedir. Operasyon öncesi danışanın kan değerleri incelenmektedir. Fiziki muayenenin ardından operasyon içeriği detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Ardından kişinin tercihine göre sentetik dolgu maddeleri, silikondan üretilen maddeler veya kişinin kendi vücudundan alınan yağ enjeksiyon ile dudağa danışanın belirlediği miktarlarda yerleştirilmektedir. Detaylı bilgi için https://www.dryusuftopal.com/dudak-dolgusu/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir