1. Anasayfa
  2. Rehber

Drill Ne Demek, Türkçe de Ne Anlama Gelmektedir?

Drill Ne Demek, Türkçe de Ne Anlama Gelmektedir?

Drill kelimesinin son günlerde sosyal mecralardaki yorumların birçoğunda kullanılmaya başlamasından bu yana Drill ne demek soruları insanlar tarafından araştırılmaya başlanan kelimeler arasında yer almıştır. İnsanlar bazı fotoğraf ve videoların altına yapılan yorumlarda drill kadın, drill erkek ya da drill çocuk yorumları ile karşılaştığından bu kelimenin ne anlama geldiğini öğrenmeye çalışmaktadır.

Öncelikle tüm dünya dillerinde drill ne demek diye araştırıldığında hepsi hemen hemen aynı sonuca çıkmaktadır. Matkap ve delici alet anlamına gelen kelime sosyal medyada ise oldukça farklı bir anlamda kullanılmaktadır. Bir nevi hip hop tarzını benimseyen kişilere söylenen bu kelime karanlık yönü ağır basan ve kolay kolay insanlarla iletişim kurmayan hip hop giyim tarzına sahip insanlara söylenmektedir.

Drill İnsan Ne Demek

Drill ne demek sorusuna daha net cevaplar vermek gerekirse yaklaşık 10- 12 yıl önceye dayanan dril kelimesinin sosyal medya anlamı trap müziğinin alt dalı olarak ortaya çıkmıştır. Drill olarak adlandırılan insanlar karanlık bir tarafa sahip olduğu gibi kendilerine kimsenin çok yaklaşmasına izin vermeyen, insanlara güvenmeyen içe kapanık ama oldukça öz güvenli bir çete ibaresi olarak adlandırılmaktadır.

Bu tarza sahip olan insanlar genellikle hip hop tarzı denilen bol pantolon ve zincir takıları dar tişörtleri giyim konusunda tercih ederek tehlikeli bir izlenim vermektedirler. Karanlığın temsilcileri olarak görülen bu insanların ilk temsilcisi ise Russ Millions olduğu bilinmektedir. Drill ne demek ya da drill insan ne demek sorusunun cevabı aslında insanlardan uzak sadece kendine ya da grubuna güvenen insanlar olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Drill Çocuğu Ne Demek

Drill ne demek kısmında insanların merak etmesine neden olan yorum ise drill çocuğu tabiridir. Özellikle yakın arkadaşların birbirlerinin sosyal medyada ki resimlerine ya da videolarına bu yorumları yapıyor oluşları insanların drill çocuğu nedir sorusunu merak etmesine neden olmaktadır. Drill çocuğu aslında belirli bir tayfanın kendi aralarında birbirlerine söyledikleri motive edici bir söz durumunda yer almaktadır.

3-4 kişilik bir grubun kendilerini driil çocuğu ilan ederek yaşam tarzı olarak benimsemelerini göstermektedir. Karanlık bir tarafa bürünen bu çocuklar hayatta kimseyi umursamayan ve başına buyruk olan farklı olmak için doğan kişiler olduklarına inanmaktadır. Birbirlerine de bu sebepten dolayı drill çocuğu demektelerdir. Özellikle belirtmek isteriz ki böyle bir gruba dışarıdan dâhil olmak oldukça zordur. Onlar birbirleri hariç kimseye güvenmedikleri gibi gruba dışarıdan birinin dâhil olmasına da kolay kolay müsaade göstermezler.

Dril Ne Demek, Drill Tarz Nedir?

Drill ne demek sorularını sizler için yanıtladığımıza göre ayrıca bu konu hakkında merak edilen Drill tarz konusuna da yazımız bitmeden değinmek isteriz. Dril tarz tamamen karakter ve giyim tarzının adlandırılması olarak kullanılmaktadır. Karanlık, çekici ama kimseyi umursamayan bu insanlar farklı giyim tarzları ile girdikleri her ortamda dikkat çekmeyi başarmaktadırlar. Yetişkin erkekleri hariç genellikle bol pantolon, bacaklara kadar sarkan zincirler ve dar tişörtler tercih etmektedirler.

Bu tarz insanların arasında olmak özellikle özgüveninizi ciddi şekilde etkileyebilir. Oldukça kendinden emin bir tavra sahip olan Drill insanlar, diğer insanları umursamadıkları için egoist bir yapıda olmakta çevresine de ezici bakışlar atmaktadır. Bugün sizler için drill ne demek sorularını yanıtladık. Siz de artık yapılan yorumların ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Sizce çevreniz de ne kadar drill karaktere sahip insan var?

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir