1. Ana Sayfa
  2. Rehber

Derece İşareti Nasıl Yapılır?


0

Doğrudan klavyenizden ° derece işaretini nasıl yazacağınızı öğrenin . Derece işareti nasıl yazılır? Alt tuşunu basılı tutun ve klavyenin sağ tarafındaki sayısal tuş takımında 0176 veya Alt + 248 yazın

Mobil cihazda Derece İşareti

Android’de Derece İşareti

Android için, SWIFT klavye için hangi klavyeyi kullandığınıza bağlıdır, sayılara gidin ve ardından “daha fazla sembol” simgesine tıklayın, orada derece işaretini bulacaksınız °

İPhone’da Derece İşareti

İOS için artık klavyenizdeki “0” tuşunu basılı tutmak kadar kolay ve derece işaretini göreceksiniz.

Klavyede Derece İşareti

Windows’ta Derece İşareti

Windows için, yalnızca derece işaretini yazmak için değil, aynı zamanda herhangi bir popüler emojiyi elde etmek için de harika bir numara var. “Windows” tuşunu basılı tutun ve ardından genellikle “” bulunan “nokta” tuşuna basın. üzerindeki sembol. Bir kez tıklandığında, her türlü emojiyi içeren bir menü göreceksiniz ve omega sembolüne tıklanan semboller, at nalı “Ω” gibi görünüyor. Burada bir alt menünüz olacak, solda en uzak köşeli ayraç simgesi “<” ile temsil edilen simgeyi seçin. Şimdi aşağı doğru bir satır kaydırın ve ° “Windows” + “.” derece işaretini bulacaksınız .

Mac’te Derece İşareti

Macintosh için sürecin nasıl olduğunu öğrenmek için internete danışmam gerekiyordu ve Windows’tan çok daha kolay görünüyor, sadece “Shift” + “Option” + “8” tuşlarına tıklayın.

Derece Giriş yazılımı

Word’de Derece İşareti

Microsoft, konuyla ilgili fotoğraflar içeren ayrıntılı bir kılavuza sahiptir. Önce derece işaretinizin gitmesi gereken yeri seçin, ardından “Ekle” menüsünü açın ve omega sembolü “Ω” ile temsil edilen “Semboller” e tıklayın. “Daha Fazla Sembol” seçeneğine tıklayın, açılır menüden “Latin-1 Ek” yazı tipini seçin, burada derece işaretini bulacaksınız. Yine de, açıklanan Windows kısayolunun çok daha kolay olduğunu düşünüyorum.

Derece İşareti alt kodu

Windows’ta hemen hemen her yazılım için çalışan başka bir yöntem daha var ve 176 rakamlarını yazarken “Alt” tuşunu basılı tutmayı gerektiriyor. Ancak, bu son seçenek benim için “Alt” + “0176” çalışmadı.

Web’de Derece İşareti

Belirtildiği gibi, derece işaretini kopyalamak ve yapıştırmak hala çok pratik bir yöntemdir, çünkü çoğu yöntem en azından biraz karmaşıktır. Bir süre önce bunun için bir web sitesi yapıldı .

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap