1. Ana Sayfa
  2. Multimedya

DAEMON Tools Lite – Ücretsiz indirme ve Yazılım İncelemeleri

DAEMON Tools Lite – Ücretsiz indirme ve Yazılım İncelemeleri
0

Daemon tools lite ile Sanal CD / DVD-ROM / HD DVD ve Blu-ray sürücülerini taklit edin. CD’ler ve DVD’ler hala birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bunun nedeni, ucuz olmaları, makul miktarda veri depolayabilmeleri ve çeşitli bilgisayar uygulamaları ve medya aygıtları tarafından okunabilmeleridir.

DAEMON Tools Lite, ancak optik disklerle ilgili sorun, kolayca çizilebilmeleridir. Bu durumlarda veri kaybını önlemek için yapılacak en iyi şey, disk koleksiyonunuzun yedek bir kopyasını oluşturmaktır. Piyasada disk görüntüleri oluşturmanıza izin veren çok sayıda program vardır, ancak bunlardan çok azı diskte bulunan dosyaları görüntülemeniz için disk görüntüsünü okumanıza ve takmanıza izin verir.

DAEMON Tools Lite tam da bunu yapmanızı sağlayan bir programdır. Bu, çok sayıda disk görüntü formatını bağlayabilen bir Windows uygulamasıdır, böylece bunlara fiziksel bir diske erişirken olduğu gibi erişebilirsiniz. Uygulamayı yüklerken, kullanıcının yüklemek istediği uygulamanın sürümünü, ücretsiz veya ücretli sürümünü seçmesi gerekecektir. Program yüklendikten sonra, Bilgisayarım’a, disk görüntülerinize erişebileceğiniz sanal bir optik sürücü ekler.

Bunun için, sadece istenen görüntüyü seçmeniz ve onu programın arayüzüne bağlamanız gerekecek. DAEMON Tools Lite, ister CD, DVD, Blu-ray disk veya HD-DVD’den sonra oluşturulmuş olsun, her tür görüntü ile uyumludur. Dahası, Bilgisayarım’a birkaç sanal sürücü eklenebilir ve her birinin kendi disk görüntüsü takılabilir. Henüz bir disk görüntüsü oluşturmadıysanız, bunu herkes tarafından kullanılabilecek kadar basit olan, görüntü oluşturmak için dahil edilen aracı kullanarak yapabilirsiniz.

Artıları:

Piyasada bulunan hemen hemen tüm disk görüntü formatlarını destekleyerek herhangi bir disk görüntüsünü bağlamanıza izin verir. Bunun yanı sıra, Bilgisayarım’a birkaç sanal sürücü eklenebilir ve her biri kendi disk görüntülerini içerebilir. Bunun yanı sıra, her tür diskten görüntü oluşturmak için bir araç içerir.

Eksileri:

Lite sürümünün çeşitli sınırlamaları vardır ve ücretli sürümden daha az özellik içerir.

DAEMON Tools Lite’ı kullanarak, tüm disk görüntülerinize fiziksel bir diske erişimle aynı şekilde erişebilirsiniz.

DAEMON Tools Lite indir

DAEMON Tools Lite’ı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz .

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap