1. Anasayfa
  2. Rehber

Bruh Moment Ne Demek?

Bruh kelimesinin anlamı. İngilizce'den Türkçe'ye çeviri. Memlerin kökenleri ve örnekleri. Bruh Orjinal sesi - nasıl okunur ve telaffuz edilir?

Bruh Moment Ne Demek?
0

Bruh Moment, genellikle bir şeydeki hayal kırıklığını ifade etmek için bir ünlem olarak kullanılan “bro” (ingilizce. “kanka,kardeş”) argo kelimesinin popüler bir çeşididir. İnternette, terim genellikle metin yorumları ve tepki görüntüleri şeklinde ve ayrıca Vine remiksleri şeklinde tekrarlanır.

“Bruh” memesleri, instagram, tiktok ve diğer sosyal medya sitelerinde 2000’lerin ortalarından sonlarına kadar “kardeş” demenin alternatif bir yolu olarak kullanıldı. Aynı zamanda veya kısa bir süre sonra, “kardeş” kelimesi İngilizce’ye yerel dilde girdi.

Tepki görüntülerinde bilinen ilk “bruhkullanımı, NBA profesyonel basketbol oyuncusu John Wall’un bir fotoğrafına dayanan bir görüntü makrosundan geliyor. Görüntü makrosunun oluşturulma yeri ve zamanı belirsizliğini koruyor olsa da, en eski örneklerden bazıları MemeCrunch ve Reddit’te yayınlandı. Eylül 2015’te John Wall, Washington Wizards’ın 2012-2013 sezonunda Atlanta Hawks’a karşı oynadığı erken maçlardan birinde aldığı sakatlık nedeniyle çaresizce yedek kulübesine çökerken durumunu açıkladı.

Bruh Orijinal Ses Videosu

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir