1. Anasayfa
  2. Otomobil

BMW Neue Klasse X konsepti 21 Mart'ta görücüye çıkacak

BMW, 21 Mart'ta yeni Vision Neue Klasse X konseptini tanıtacağı sırada SUV serisinin geleceğine dair bir bakış sunacak.

BMW Neue Klasse X konsepti 21 Mart’ta tanıtılacak

21 Mart’ta çıkacak olan BMW Vision Neue Klasse X, tasarıma yeni bir yaklaşım sergileyen yakında çıkacak olan bir elektrikli SUV’un ön izlemesini yapacak.

BMW Neue Klasse X test prototipleri birkaç kez sokaklarda görüldü.

 

BMW Neue Klasse X konseptinin sunulmasının yanı sıra, tahmini üretim başlangıç tarihi 2025’in ikinci yarısı olarak biliniyor. Ayrıca, BMW Neue Klasse elektrikli araç serisinin, yeni modellerin piyasaya sürülmesi ve fabrika listesinin genişletilmesiyle büyümesi bekleniyor.

Ayrıca, BMW Neue Klasse elektrikli araçların, yeni silindirik hücrelere sahip bataryalara geçişi planlanıyor. Çapları birleştirilecek (46 mm) ancak yükseklik, elektrikli araç modeline ve gereken batarya kapasitesine bağlı olarak değişken olacak (95 veya 120 mm)  mantıken, daha yüksek BMW Neue Klasse X crossover’ı, daha yüksek hücrelere sahip bir batarya alabilir.

Son olarak, geliştirilmiş bir soğutma sistemi, batarya hücrelerinin kimyasal yapısında yapılan değişiklikler ve 800 volt mimarisine geçiş bekleniyor. Bu önlemler, batarya kapasitesini %20 artıracak ve şarj sürecini hızlandıracak.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir