1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Binance TR Referans Kodu Nedir?

Binance TR Referans Kodu Nedir?
0

Şüphesiz ki günümüzün en popüler ve en gözde kripto para borsası Binance. Bu popüler kripto para borsası mevcut popülaritesi ile yetinmiyor ve her geçen gün büyüyerek kullanıcı sayılarını artırıyor. Türk kripto para yatırımcıları tarafından sıklıkla tercih edilen borsa, Türk bankalarına para çekmeyi kolaylaştıran Binance TR platformu ile de büyük ilgi görüyor. Borsanın kendine has Binance referans kodu programı, yatırımcıları komisyon ödemeleri konusunda tasarruf etmeye teşvik ederek çekici bir sisteme dönüşmüş durumda.

Tüm kullanıcılar Binance borsasında referans kodu nedir ve nasıl kullanılır gibi sorulara bu makale üzerinden açıklayıcı yanıtlar bulabilir. Eğer siz de yeni bir üye olarak indirim gibi avantajlardan faydalanmak isterseniz, kullanacağınız Binance TR referans kimliği A624LDPY’dir.

Binance Nedir?

Çin merkezli olarak 2017 yılında hizmet vermeye başlayan Binance, tüm dünyada olduğu gibi Çin’de de uygulanan kısıtlamalara bağlı olarak merkezini Malta’ya taşıdı. Fakat bu taşınma süreci borsanın gücüne ve güvenilirliğine zarar vermedi. Çok eski bir geçmişe sahip olmamasına rağmen güvenilirliğini kısa sürede kanıtlayan Binance, zaman içerisinde kendisini geliştirip daha güçlü araçları kullanımı sokarak bünyesinde barındırdığı yatırımcıların sayısını artırdı. İşlem hacimleri göz önünde bulundurulduğunda global olarak ilk sırada yer alan Binance, gerek global borsası gerekse de çeşitli ülkelerde hizmete soktuğu yan kolları ile büyümeye devam ediyor. Bu büyüme ve popülaritenin en temel sebebi olarak Binance referans kimliği sistemini göstermek yanlış olmayacaktır.

Binance TR Nedir?

Ana platformdan farksız bir yapıya sahip olan ve Türkiye kolu olarak hizmete giren Binance TR, global borsaya oranla daha az kripto para birimi listeler. Binance TR borsanın en yaygın kullanım amacı global borsa üzerindeki bakiyenin Türkiye’de banka hesaplarına çekilmesidir. Kripto para ticaretinin Türkiye kolunun legalize edilmesine katkı sağlayan Binance TR, para çekme aşamasında yaşanabilecek olan sıkıntıları minimize eder. Global borsada var olan özel referans kimliği sistemi Binance TR borsası için de geçerlidir. Global borsadan farklı olarak kabul edilmesinin en temel nedeni, bu referans kimliğinin yalnızca Binance TR borsası üzerinde çalışmasıdır. Borsa içi işlemlerde indirim avantajlarından faydalanan kullanıcılar, uzun vadede ciddi tasarruf elde edebilirler.

Siz de Binance TR borsasındaki kullanılan referans koduna özel çeşitli fırsatlardan yararlanmak isterseniz, ilk üyelik sırasında girmeniz gereken Binance TR referans kodu A624LDPY’dir.

Bu noktaya kadar pek çok konuya açıklık getirdikten sonra Binance referans kodu nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi konulara açıklık getirmeye çalışalım.

Binance TR Referans Kodu Nedir?

Binance TR borsası, kripto para ticaretinde borsaya dahil olan tüm kullanıcıların en avantajlı oranlara sahip olmasını mümkün kılar, bu da ciddi bir tasarruf anlamına gelir. Binance borsası alım-satım işlem ücretlerini düşürmek için pek çok farklı mekanizma kullanır. Bu mekanizmalardan biri de Binance referans kodu ekleme yöntemi olarak öne çıkar ve yalnızca ilk üyelik sırasında kullanılabilir. Aksi halde, yani referans kodunun üyelik sırasında kullanılmadığı durumlarda kullanıcıların sunulan avantajlardan yararlanması mümkün olmaz.

Klasik bir kripto para borsası içerisinde alıcı ve satıcı arasındaki işlemleri için belirli bir oranda komisyon ücreti ödenmesi gerekir, bunun nedeni borsanın kendi masraflarını karşılamasına yardımcı olmaktır. Binance tarafından Türkiye’de hizmete sokulan Binance TR borsası, üyeliğini Binance TR referans kodu kullanarak açan kullanıcılara komisyon indirimleri sunar. Nitekim kripto para alım ve satım işlemleri sırasında indirimli işlem ücretleri ödeni ve borsaya dahil olan tüm kullanıcılar ileride yapacakları yatırımlar için daha fazla kaynak ayırabilir. Borsa içerisinde başka indirim avantajları da bulunur ve referans kodu bu avantajlar ile birlikte kullanılabilir. Dolayısıyla komisyon masrafları normalden çok daha aşağıya düşmüş olur. Bu yüzden üyelik açma sürecinde tüm kullanıcıların Binance referans kimliği nedir, nasıl alınır ve benzeri konularda araştırma yapması ve sonrasında üyelik hamlesi yapması önerilir.

Eğer siz de referans kimliği kullanmak ve özel avantajları kaçırmamak isterseniz, kullanmanız gereken Binance TR referans kodu A624LDPY’dir.

Binance TR Referans Kodu Nasıl Alınır?

Binance TR borsasında kullanılacak olan referans kodu size sayısız fırsat sunar. Peki yalnızca borsaya üyelik sırasında kullanılabilen referans kodu nasıl alınır ve nasıl oluşturulur? Farklı referans kodları almak mümkün müdür?

Eğer güvenilir ve sorunsuz bir kripto para ticareti arıyorsanız, Binance dışında bir borsaya bakmanıza gerek yok. Ayrıca önemli konulardan biri de borsa üyeliği sırasında referral id kullanabiliyor olmanız. Bu yüzden öncelikle referral id ne demek ya da ne işe yarar gibi soruların cevaplarını öğrenmeye bakın. Binance referans kimliği nedir ve benzeri soruların cevapları Binance Akademi platformunda verilmektedir. Kodu almak için özel bir şey yapmanıza gerek yok. Sol menüden Binance referans programına gidin ve kodu görüntüleyin. Yeni bir kod oluşturmak için ise aşağıdaki adımları izleyin.

Binance TR Referans Kodu Oluşturma

Binance TR borsasına üye olurken başkalarını kodunu kullanırken, başka insanlarla paylaşmak ve avantajlardan yararlanmak için kendi kodunuzu kullanabilirsiniz. Borsada Binance referans kodu oluşturma işlemi için yalnızca sol menüden “referans” sekmesine tıklayın ve yeni kodunuzu oluşturun. Bu kodu arkadaşlarınızla paylaşın ve kazanç elde etmeye başlayın.

Binance TR Referans Kodu Avantajları

Yukarıda Binance referans kodu ne işe yarar açıklamaya çalıştık. Bu kodun en temel avantajının ise yüzde 5 ila yüzde 25 arasında değişen komisyon indirimleri olduğunu söylemek mümkün. Bir diğer avantaj ise komisyon indirimleri ile yeni yatırım fırsatları yaratabiliyor olmak.

Eğer siz de henüz bir Binance TR üyeliği almadıysanız, özel fırsatlar için kullanmanız gereken Binance TR referans kodu A624LDPY’dir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir