1. Anasayfa
  2. Rehber

Bilekteki Kırmızı İpin Anlamı

Bilekteki Kırmızı İpin Anlamı

Bileğe kırmızı ip bağlamak çeşitli inanışlara göre farklı anlam taşımaktadır. Uzak Doğu inanışlarına göre Kaderin Kırmızı İpliği olarak adlandırılan bu bileklik, kısmet anlamı taşısa da sol el bilekte ya da sağ bilekte olan kırmızı ipin anlamı tamamen farklı bir amaç taşır. Balkan ülkelerinde Marteniçka ise Mart ayı başında takılır ve kırmızı beyaz ipten oluşur. Dilek tutularak bağlanan bu bileklik dileğin gerçekleşmesi ile bilekten çıkarılarak çiçek açmış bir ağaca bağlanır. Aynı zamanda şans, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır.

Kırmızı İp Hangi Bileğe Takılır?

Vücuttaki enerji akışının sol tarafta olmasından dolayı sol bileğe kırmızı ip bağlamak, birçok dinde ve kültürde kuvvetli bir enerjiyi temsil eder. Spiritüelizmde negatif enerjiyi yok ettiğine inanılan bir tılsım etkisi gösterdiği bilinmektedir. Özellikle bilekliğin yün iplikten olması statik elektrik üzerinde etkilidir. Nazardan koruduğu ve kötü enerjinin vücuda girmesini engellediği yaygın olarak bilinir. Aynı zamanda şans getirdiğine inanılır ve kaderin üzerinde olumlu yönde etkileri olduğu söylenmektedir.

Kırmızı İp Hangi Bileğe Takılır?

Sağ bileğe kırmızı ip bağlamak daha çok dilek için gerçekleşir. Bir dilek ve niyet için bağlanan kırmızı ip inanışa göre dilek gerçekleştikten sonra çözülür. Hatta kimi inanışa göre yedi düğümlü olan kırmızı ip bileklikte her düğüm farklı bir anlam taşır. Koruyucu etkisi olduğu düşünülen kırmızı ip bileklikler oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Kırmızı ip bileklik bağlamak günah mı sorusu ise oldukça fazla sorulmaktadır. Güzel enerjiyi temsil eden, şans ve bereket timsali olan kırmızı ipin herhangi bir zararı olmadığı gibi günah da değildir.

7 Düğümlü Kırmızı İp Anlamı

Enerji akışı sol tarafta olduğundan, yedi düğümlü kırmızı ip bilekliği sol bileğe takmanın yoğun bir enerji akışı sağladığına inanılır. Her düğümün ayrı bir özelliği ve anlamı vardır. Bu yedi düğümün bereket, şans, aşk, güç, nazar, umut ve huzur getirdiğine inanılır. Bileğe kırmızı ip bağlamak birçok eski öğretide ve mitolojilerde de yer almaktadır. Genel olarak şans bilekliği olarak bilinse de her inanışın kendine özel etkileri bulunmaktadır.

Bileğe Takılan Kırmızı İp Ne Zaman Çıkarılır?

Bileğe Takılan Kırmızı İp Ne Zaman Çıkarılır?

Değişik anlamlara sahip olan kırmızı ip, bir dilek tutularak bağlandığı ya da bir olayın gerçekleşmesi niyeti ile takılması halinde, dileğin gerçekleşmesi ile birlikte bilekten çıkarılır. Bu genellikle sağ bileğe takılması durumunda olur. Sol bileğe takılan kırmızı ip bileklik; şans, nazar ve pozitif enerjiyi simgelediğinden sürekli takılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bileğe kırmızı ip bağlamak kan dolaşımını düzenleyici etkisi ile negatif enerjiyi temizlediğinden tavsiye edilen bir ritüel olarak da karşımıza çıkar.

@oneprettywish Bana en çok sorulan sorulardan biri👉 “Kırmızı ip takarken ne yapmamız gerekiyor ?” sorusu oluyor ❣ Bu soruya cevabımı sizinle paylaşıyorum 🌟👇 Kırmızı ip takarken; öncelikle kırmızı ipin uğuruna ve şans getireceğine inanmak gerekiyor, her konuda olduğu gibi inanmak en önemli nokta 🍀 İkinci olarak, ipi taktığınız zaman dilek tutmak/dilek dilemek. Birinci maddede inandığımız o şans, bu dileğin gerçekleşmesi için olacak 💫 Üçüncüsü ise bilekliği sol bileğimize takmak. Sol el “alıcı el” olarak kabul ediliyor. Yani enerji iletkeni olarak hizmet ediyor. Aynı zamanda kalbimiz de vücudumuzun sol tarafına daha yakın ❤ Eğer sizin de kırmızı ip takarken dikkat ettiğiniz noktalar varsa, yorumlarda paylaşabilirsiniz 🌟 . . . #kırmızıip #şansipi #kırmızıipbileklik #kırmızıiplibileklik #şansbilekliği #yeniyıl #kırmızıiptakarkendikkatedilecekler #sans #kirmiziip #kirmiziipbileklik #redstring #redstringoffate ♬ original sound – Ian Asher

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir