1. Anasayfa
  2. Yaşam

Badem göz estetiği

Badem göz estetiği

Badem göz ameliyatı, birçok bireyde yaygın olan ve yorgun, üzgün bir görüntüye neden olabilen alt kapak konturunun sarkmasını düzeltmek için yapılan bir işlemdir. Ayrıca estetik açıdan da gözlere bir çekiklik kazandırır. Bu prosedür esasında özel bir blefaroplasti şeklidir. Badem göz sadece bir germe işlemidir bu sebeple yalnızca 3-4 yıla kadar kalmaktadır. Üstelik hasta memnun değilse geri alınabilir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yaptırılır

Lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen badem göz ameliyatı; göz kapağının dış köşesinde, üst ve alt göz kapağı arasından küçük bir kesi atılarak gerçekleştirilir. Sonrasında özel cerrahi iplerle gözün dışarı kenarından, daha yukarı çekilerek bu noktada bulunan kemik zarına sabitlenir. Özel cerrahi ipler, kendiliğinden erir dolayısıyla ayrıca dikiş alımı işlemi yapılmaz.

Neden Badem Göz Estetiği Neden Yaptırılır?

Nasıl göründüğümüzün psikolojimiz üzerinde muazzam bir etkisi vardır. Dış görünüşümüzden memnun olmamız özgüvenimizin yüksek olmasını doğrudan etkiler. Bundan dolayı toplumda genel kabul edilen güzellik standartlarına uymak isteriz. Bu nedenle bazı bireyler daha çekici olmak ya da daha az yorgun görünen bir göz şekline ulaşmak için badem göz ameliyatı olmayı isteyebilirler.

Badem göz estetiği çoğunlukla kişinin estetik algısına hitap etmesi için gerçekleştirilir. Önemli olan yüz ve göz yapınızın estetik olarak uygun olup olmadığıdır. Badem gözü, özellikle düşük göz yapısına sahip olanlar tercih eder. Doktorunuzla yapacağınız görüşme sonrasında badem göz estetiği yaptırmak isteyip istemediğinize daha net bir şekilde karar verebilirsiniz.

Uzman görüşlerine, iyi yaşam ile ilgili güncel trendlere, kişiye özel içeriklere ve online spor, diyet programlarına ulaşmak için hemen ziyaret edin.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir