1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Asus, Triple 4K Thunderbolt 4 Dock’u Piyasaya Sürdü

Asus, Triple 4K Thunderbolt 4 Dock’u Piyasaya Sürdü

ASUS, Triple 4K Thunderbolt 4 Dock DC500 adında yeni bir Thunderbolt 4 yerleştirme istasyonunu piyasaya sürdü. İçerik oluşturucular ve talepkar kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış kompakt ve çok yönlü bir bağlantı istasyonudur.

ASUS, bu 12’si 1 arada çözümü dünyanın en küçük Thunderbolt 4 bağlantı istasyonu olarak konumlandırıyor ve ekranları ve diğer çevre birimlerini bağlamak için seçenekler sunuyor. Bir adet Thunderbolt 4 bağlantı noktası ve iki adet HDMI 2.1 bağlantı noktasına sahip olup, kullanıcıların 4K çözünürlükte üç monitörlü bir kurulum oluşturmasına veya 60 Hz yenileme hızına sahip tek bir 8K monitör kullanmasına olanak tanır.

Triple 4K Thunderbolt 4 Bağlantı İstasyonu DC500 Özellikleri

Thunderbolt 4 bağlantı noktası, 40 Gbps‘ye kadar veri aktarım hızları sağlayarak hızlı dosya aktarımları sağlar. Ayrıca bağlı dizüstü bilgisayarların 100W‘a kadar şarj edilmesini destekler.

Bağlantı istasyonu, ekran bağlantı noktalarına ek olarak, SD ve microSD kartlar için iki adet UHS-II kart okuyucu, iki adet USB-A 3.2 Gen 2 bağlantı noktası, iki adet USB-A 2.0 bağlantı noktası, 2,5 Gbps Ethernet bağlantı noktası ve birleşik ses jakı vardır.

Bu sayede yerleştirme istasyonu her türlü kamera ve drone dahil olmak üzere çok çeşitli cihazlarla uyumludur. Ayrıca DC500, cihazın güvenilirliğini gösteren Intel EVO sertifikasını da aldı.

Asus Triple(üçlü) 4K Thunderbolt 4 Dock DC500’ün fiyatı 349 dolar. Şirket henüz yeni ürünün kesin çıkış tarihini açıklamadı.

Yazı Kaynakları
ASUS Announces Triple 4K Thunderbolt 4 Dock DC500

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir