1. Anasayfa
  2. Teknoloji

ASUS Intel Iris Xe DG1 Grafik Kartı Test Edildi

ASUS Intel Iris Xe DG1 Grafik Kartı Test Edildi

ASUS’un kullanıma hazır bilgisayarlarında kullanım için bütçeye uygun Intel Iris Xe DG1 grafik kartı, yakın zamanda ETA PRIME tarafından çeşitli oyunlarda ve yapay karşılaştırmalarda test edildi.

Intel Iris Xe DG1 yalnızca bazı anakartlarla uyumludur, bu nedenle video kartı Intel Core i5-11400F işlemci ve ASUS PRIME H410M-A / CSM çalıştıran bitmiş bir kişisel bilgisayarda test edilmiştir. ASUS Iris Xe DG1 grafik işlemcisi, 1.5 GHz frekansında çalışan 80 yönetici modülünün yanı sıra 4266 MHz frekansında çalışan 4 GB LPDDR4X video belleği ile donatılmıştır. Video kartı yalnızca 30 W tüketir, bu nedenle ek güç konektörleri olmadan tamamen pasif bir tasarıma sahiptir.

ASUS DG1

ASUS DG1 pasif soğutmalı grafik kartı, 3DMark Time Spy testinde 1630 puan, Fires Strike’da 5837 puan ve Night Raid’de 21313 puan aldı. Yenilik, 1080p çözünürlükte 60 FPS performansına ulaşabildiği Forza Horizon 4, Injustice, Overwatch dahil olmak üzere çeşitli oyunlarda da test edildi.

Bu performans rakamları, önemli ölçüde daha düşük güç tüketimine sahip Radeon HD 7870 veya GTX 760’ın bütçe çözümleriyle karşılaştırılabilir. Aşağıdaki kartı test eden ETA PRIME’ın tam videosunu izleyebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir