1. Anasayfa
  2. Apple

Apple, iPhone’larda Pil Değişimini Kolaylaştırıyor

Apple, iPhone’larda Pil Değişimini Kolaylaştırıyor

The Information kaynaklı habere göre, Apple, iPhone’lardaki pillerin sökülme sürecini kolaylaştırmak için yeni bir yöntem üzerinde çalışıyor. Şu anda, piller yapışkan şeritlerle sabitleniyor ve bu da kullanıcıların pilleri değiştirmesini zorlaştırıyor.

Ancak Apple’ın yeni planlarına göre, piller metal bir kasaya yerleştirilecek ve bu sayede küçük bir elektrik akımı uygulandıktan sonra piller yuvalarından kolayca itilebilecek. Bu işlem, elektrikle ayrıştırma olarak biliniyor.

Elektrik akımının nasıl uygulanacağına dair detaylar henüz belli değil, ancak yeni yöntemin pil değişimini kolaylaştırması ve Avrupa Birliği’nin 2025 yılına kadar mobil cihazlarda pil değişimi için getireceği zorunluluğu karşılaması bekleniyor.

Apple’ın yeni pil kutusunu bu yılın sonlarında en az bir iPhone 16 modelinde test etmesi ve belki de gelecek yıl tüm iPhone 17 serisinde kullanması bekleniyor.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir