1. Anasayfa
  2. iOS

Apple ID Kimliği Şifre Sıfırlama

Apple ID Kimliği Şifre Sıfırlama
0

Yeni bir uygulamayı indirmeye veya başka bir görevi yerine getirmeye çalışırken hesabınızın kilitlenmesi gerçekten can sıkıcı olabilir. Şifreler gizliliği korumak içindir. Özellikle, bir Apple kullanıcısıysanız, bunun ne kadar can sıkıcı olabileceğini göreceksiniz.

Ancak Apple, Apple Kimliği parolanızı sıfırlama seçeneği sunar, böylece parolanızı sıfırlayabilir ve görevinize kolayca devam edebilirsiniz. Bunu söyledikten sonra, Teknobird olarak size şifrenizi hızlı ve kolay bir şekilde sıfırlamanın kolay yollarını gösteriyoruz.

Apple Kimliği Parolasını Hesap Sayfasından Sıfırlama

Öncelikle hesap sayfasından Apple ID şifresini sıfırlama adımlarına bakalım.

1. Adım : appleid.apple.com adresine gidin ve sayfanın ortasındaki Apple Kimliğini veya Parolamı Unuttum seçeneğine tıklayın. Şifrenizin, bir açılır menüden oturum açma ekranını otomatik olarak önceden doldurabileceğini unutmayın. Özellikle, Beni Hatırla kutusunu işaretlerseniz, önce onu arayabilir ve nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

2. Adım: Apple hesabınız için belirlediğiniz birincil e-posta adresiniz olan Apple Kimliğinizi girmeniz gereken bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Ardından, adınızın yanı sıra hesapla ilişkili e-posta adresinizi girmeniz gereken yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Şimdi Devam’a tıklayın ve ‘Şifremi sıfırlamam gerekiyor’ seçeneğine tıklayın.

İki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarladıysanız, kimlik doğrulaması için telefon numaranızı onaylamanızın isteneceğini unutmayın.

3. Adım: Şimdi, parolanızı e-posta yoluyla veya güvenlik sorularını yanıtlayarak nasıl sıfırlayacağınızı seçebileceksiniz. Tercihinize göre seçeneği seçin.

4. Adım: E-posta yönteminde, verdiğiniz birincil e-posta adresine talimat göndermeniz istenecektir. Ayrıca ikincil bir e-posta kimliğine sahip olmayı da seçebilirsiniz. E-postayı göremiyorsanız, Spam, Önemsiz ve Çöp Kutusu klasörlerinizi kontrol edin veya adımları tekrar izleyin. Güvenlik soruları seçeneğini tercih ederseniz, yeni bir şifre oluşturmak için doğum tarihinizi onaylamanız ve belirli soruları yanıtlamanız gerekir.

Hesap Kurtarma Yoluyla Parola Nasıl Sıfırlanır

Hesap Kurtarma’yı kullanarak şifreyi sıfırlamak istiyorsanız, aşağıda belirtilen adımları izlemeniz gerekir.

1. Adım : iForgot veya iOS’tan adımları tamamlarken Hesap Kurtarma İste seçeneğini göreceksiniz. Onu seç.

2. Adım : Hesaba eriştiğinizde Apple’ın size ulaşabileceği bir telefon numarası girin. Şirket, telefon numarasını onaylamak için bir doğrulama kodu gönderecektir. Kişisel bilgilerinizi doğrulamak için kodu girin. Apple, telefonla veya kısa mesajla hesap kurtarma isteğinizle ilgili bir onay gönderecektir.

3. Adım: Biraz bekledikten sonra, Apple hesabınız hazır olduğunda sizi arayacak veya mesaj gönderecektir.

4. Adım: iforgot.apple.com adresine gidin. Önceki adımlarda kullandığınız Apple Kimliğinizi ve telefon numaranızı yazın.

5. Adım: Belirli bir Hesap Kurtarma koduyla başka bir arama veya kısa mesaj alacaksınız. İForgot web sitesine gidin ve kodu girin.

6. Adım: Şifrenizi sıfırlamayı bitirmek için Devam’ı seçin.

Bu kadar! Apple Kimliği parolanız sıfırlanacak.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir