1. Anasayfa
 2. Windows 10

0xa00f4244 nocamerasareattached Kamera hata kodu Nasıl Onarılır

0xa00f4244 nocamerasareattached Kamera hata kodu Nasıl Onarılır

Bazı kullanıcılar, kamerayı pencerelerde başlatırken 0xa00f4244 nocamerasareattached hata kodunu görüyor. Bu hatayı aldıktan sonra cihazınızdan fotoğraf çekemezsiniz. Çünkü bu hatayı gördükten sonra Windows kameranız artık çalışmayacaktır.

Bu soruna bazı yazılım hataları veya uyumsuz donanım neden olabilir. Sorunu çözmek için yapmanız gereken ilk şey, ihtiyacınız olan tam kamera sorunu çözümünü aramaktır. Windows XP kullanıyorsanız, bilgisayarınıza bağlı tüm ilgili cihazları kontrol etmek ve kaldırmak için “Aygıt Yöneticisi” adlı yerleşik aracı kullanabileceğinizi göreceksiniz. Windows XP kullanmıyorsanız, üçüncü taraf bir cihaz düzeltme uygulaması kullanmanız gerekecektir.

Bu hata kodunu Microsoft web sitesinden bulmanız ve bu hatayı tüm bu kılavuzu sonuna kadar takip ederek çözmeniz gerekir. Bu makale, bilgisayarınızda 0xa00f4244 nocamerasareattached hatasını adım adım nasıl çözeceğinizi gösterecektir.

0xa00f4244 nocamerasareattached Kamera hata kodunu düzeltin

Bu hata kodu için Windows işletim sisteminde bu sorunu çözmenin çeşitli yolları aşağıda verilmiştir..

Yöntem-1: Windows Sorun Giderme

 1. Öncelikle Ayarlar uygulamasını açmak için Windows tuşu + I yazmanız yeterlidir.
 2. Şimdi Sadece Güncelleme ve güvenliği seçin .
 3. Sol taraftan Sorun Gider’i seçin .
 4. Şimdi Mağaza Uygulamaları’na kaydırın .
 5. Ardından Sorun gidericiyi çalıştır düğmesine dokunun .
 6. Sorun gidericiyi çalıştırın

Kamera uygulamasında yanlış yapılandırmayla alakalı bir soruna neden olduysanız, bunu varsayılan ayarlara sıfırlayabilirsiniz.

Yöntem-2: Kamera Uygulamasını Sıfırlayın

Kamera uygulamanız hala 0xA00F4244 hata kodunu gösteriyorsa, aşağıdaki adımları kullanarak kamera uygulamasını sıfırlamanız gerekir. Kamera uygulamasında, 0xa00F4244 nocamerasareattaki hata kodunu tetikleyebilecek bir sorun varsa, ayarları sıfırlayabilirsiniz. Kamerayı sıfırlamak hatayı düzeltmediyse, Windows kayıt defterinde bazı değişiklikleri ayarlayabilirsiniz.

 • Başlat’a gidin ve Kamerayı Bulun
 • Kameraya sağ tıklayın ve Gelişmiş Seçenekleri Seçin
 • Şimdi Sıfırla’ya tıklayın
 • Ayarların Başarıyla Sıfırlanmasından Sonra, değişiklikleri görmek için Bilgisayarınızı Yeniden Başlatmanız gerekir.

Yöntem-3: Kamera Uygulamasını Yeniden Yükleyin

Hala bu sorunla karşılaşıyorsanız Kamera uygulamasını yeniden yükleyebilirsiniz. Bazen, Uygulamanın yanlış bir sürümü bu tür bir hataya neden olabilir çünkü kamera uygulamanızın bilgisayarınıza düzgün şekilde yüklenmediğini gösterir. Bu nedenle, aşağıdaki adımları kullanarak Kamera uygulamasını yeniden yüklemeniz gerekir:

 • Windows Arama’ya tıklayın ve üzerine Powershell yazın
 • Yönetici olarak çalıştır
 • Uygulamayı Kaldırmak için bunu aşağıya yapıştırın
Get-AppxPackage Microsoft.WindowsCamera | Remove-AppxPackage
 • Aşağıdaki Kodu kullanarak yeniden yükleyin

Get-AppxPackage -allusers Microsoft.WindowsCamera | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Yöntem-4: Aygıt Yöneticisini Kullanma

Aygıt Yöneticisi, bilgisayarınızda şu anda yüklü olan tüm sürücülerin listesini içeren Varsayılan Sürücü Güncelleme yardımcı programıdır, yalnızca sürücünüzü bulmanız ve aşağıdaki adımları kullanarak güncellemek için Tek tıklamayla yapmanız gerekir:

 • Windows düğmesine basın ve Çalıştırma Yardımcı Programını arayın
 • Şimdi Çalıştır Penceresinde devmgmt.msc yazın
 • Aygıt Yöneticisi’ni açın ve Kamera Sürücülerini Bulun
 • Bu Sürücülere Sağ Tıklayın ve Sürücüleri Güncelle‘ye tıklayın
 • Cihaz yöneticisi sürücülerinizi Google’dan otomatik olarak güncelleyecektir
 • Ayrıca, size manuel olarak bir sürücü güncelleme çözümü verecektir ve etkilerini görmek için bilgisayarınızı yeniden başlattınız.

Donanım Güvenliği

Bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol etmek, İnternet güvenliği çözümünüzün ayarlarını kontrol etmek ve şu anda web kameranızda çalışan veya çalışan işlemi kullanıyorsanız, sıfırlıyor ve yeniden yüklüyorsanız kamera uygulamasının izinlerini kontrol etmek de iyi bir fikirdir. donanım aygıtları sorun gidericisi. Yukarıdaki düzeltmelerden biri, kullanıcının web kamerasını kullanmaya devam edebilmesi için 0xA00F hata kodunu düzeltir.

Belki 0xA00F4244 Gece Kamerası Fragmanı Hatası buldunuz ve “Kamerayı bulamıyorum” mesajını kullanabilirsiniz, mesaj okur. Ya da kameranızı bulamadığınızı veya başlatamadığınızı belirten bir mesaj ve “Kamera bulunamıyor” gibi bir hata alabilirsiniz. Yukarıdaki yöntemler kullanıldıktan sonra bile kamera hata kodu 0xA00F4244 devam ederse, sorunun nedeni kötü amaçlı yazılım veya virüsler olabilir. Kötü Amaçlı Yazılımı cihazınızdan hemen kaldırmak için Windows Güvenliği’ni kontrol etmeniz veya Antivirüs Taramasını çalıştırmanız gerekir.

Sonuç

Çözümleri tek tek uyguladığınızdan emin olun, ancak yukarıdakilerden hiçbiri 0xA00F4244 hata kodunu düzeltmezse, virüsten koruma yazılımınızı kontrol etmenizi öneririz. Herhangi bir nedenle bu sorunun da kurbanıysanız, lütfen Windows 10‘daki kamera uygulaması sorununuzu çözmek için aşağıda listelenen çözümü kullanın. Windows 10’daki web kamerası uygulamasında kamera hatasını bulamıyorsunuz veya daha önce devre dışı bıraktıysanız , uygulamayı 0xA00F4244 hata kodu olmadan çalıştırabilirsiniz.

Yeni güncellemeyi yükledikten sonra kamera uygulaması çalışmayı durdurursa, önceki sürüme geri dönmeniz gerekecektir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir