1. Anasayfa
  2. İnternet Araçları

YouTube videolarından GIF nasıl oluşturulur


GIF’ler son yıllarda çok popüler hale geldi ve internette çok fazla dosya tüketiyor. Telegram, Whatsapp ve diğerleri gibi uygulamalarda çok kullanışlıdır. Birkaç dakika içinde komik GIF’ler yaratabilecek birçok yaratıcı insan var. Paylaşılabilen GIF’ler indirilebilir. Videonun tamamlanması için URL’nin paylaşılması gerekir.

GIF’ler nasıl oluşturulur?

Gifs.com veya Gifsrun.com gibi araçları kullanmak her zaman daha iyidir. YouTube videosundan çok kolay bir şekilde GIF’ler oluşturulabilir. Adres çubuğuna gidin ve ardından YouTube’un önüne GIF kelimesini yazın ve ardından Enter tuşuna basın. GIF’lerin web sitesine yönlendirileceksiniz ve YouTube videosunu önceden yükleyeceksiniz. Siteye gittikten sonra YouTube’un URL’sini yapıştırabilir ve ardından aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Videonun tam anı, GIF’in başladığı yerden videonun nerede kalmasını istediğinizi gösterir. Daha sonra GIF düğmesini oluşturabilir ve daha sonra kullanmak üzere PC’ye kolayca indirilebilmesi için GIF’in başlığını veya etiketini belirtebilirsiniz. Gifrun.com’da arama motorunu görebilirsiniz. Orada YouTube’daki videoları arayabilirsiniz. Aramadan sonra videoyu seçip sol tarafa yükleyebilirsiniz.

URL zaten varsa, bunu GIF’e dönüştürebilir ve videonun URL’sini yapıştırabilirsiniz. Videonun bir kısmı oluşturulabilir ve ardından GIF’e dönüştürülebilir. GIF’i görebilir ve ardından GIF düğmesini oluşturabilirsiniz. Bir kereden fazla görüntülemek isteseniz bile, GIF’leri kolayca indirebilir veya videonun tamamının URL’sini görebileceğiniz yere gönderebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir