1. Ana Sayfa
  2. Rehber

YouTube Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir?


0

Youtube, hem mobil uygulamasında hem de web uygulamasında bu özellikleri kullanıcılara sunuyor. Karanlık Mod ile ışığın görece az olduğu ortamlarda göz yorgunluğunu aza indirmek ve okunulan, izlenilen detaya daha çok yoğunlaşması sağlamaktadır. Youtube’nin karanlık modu hem tarayıcı üzerinden hem de mobil üzerinden nasıl yapılır bakalım.

Windows Bilgisayar Tarayıcı Üzerinden

Kullandığınız tarayıcı üzerinden, hesabınız ile Youtube giriş yapınız. Hesabınızın üzerine tıkladığınızda yeni bir sayfa açılacak hemen altında “Koyu Tema” seçeneğini göreceksiniz, varsayılan olarak “kapalı” gelen seçeneğin üstüne tıklayıp aktif edebilirsiniz.

Bilgisayar web tarayıcısı üzerinden bu şekilde koyu mod seçeneğini aktif edebilirsiniz. Bilgisayarın haricinde akıllı telefonlar için Youtube’nin mobil uygulamalarında “Karanlık Mod” nasıl yapılır onu anlatalım.

Youtube Android ve İOS İçin Karanlık Mod

Youtube uygulamasına açın. Ekranın sağ üst köşesinde profil hesabınız olacak onu tıklayın. Açılan Menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. Gelen yeni ekrandan “Genel” menüsüne tıklayın. Bu ekranın üçüncü sırasında “Koyu Tema” seçeneğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

YouTube Koyu Tema Görüntüsü Örneği

Gerek web tarayıcısından gerekse mobil uygulamasından youtube’nin sunmuş olduğu koyu tema işleminden sonra sayfanız ekteki resim görüntüsü şeklinde olacaktır. Koyu tema özelliğini kullanarak, Ekran parlaklığını azaltarak gece sayfa görüntüleme deneyiminiz iyileştirecek ve objelere karşı daha çok dikkatiniz artacaktır. Koyu tema ekran parlaklığını kısacağından dolayı akıllı telefonlarda, tabletlerde pil kullanımında da azalış sağlayacaktır.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap

Yorumlar (0)

  1. 2 sene önce

    en güzel kendi teması

  2. bende ne zamandir bunu yapmaya calisiyordum.tesekkurler

  3. 2 sene önce

    karanlık mod enerji tasarrufu için ideal. çoğu uygulama bu sisteme geçiyor. detaylı bilgi için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir