1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Yeni Google Chromecast Hakkında Bildiğimiz Her Şey


Chromecast, bir telefon, tablet veya bilgisayardan TV’nize medya akışı yapmak için harika bir cihazdır. Bununla birlikte, Chromecast’in bir Roku veya Fire Stick gibi cihazlara kıyasla sahip olmadığı şey, özel bir arayüzdür.

Reddit kullanıcısı u / fuzztub07 ( The Verge tarafından bildirildiği gibi ) tarafından onaylandığı üzere, bir sonraki Chromecast ile bu durum değişecek . Yerel bir Walmart yanlışlıkla onlara sattığında, en son Chromecast’i erken almayı başardılar.

u / fuzztub07, cihazın kendisini gösterdi ve hatta arayüzde gezinmek için zaman ayırdı, böylece cihazın piyasaya çıktığında nasıl olacağı hakkında bir fikir edinebiliriz.

Yeni Chromecast Hakkında Bildiklerimiz

Donanım söz konusu olduğunda, önceki tüm sızıntılar doğru gibi görünüyor. USB-C ile çalışan dongle, önceki Chromecast cihazlarından biraz farklı görünüyor, ancak en son nesilden çok büyük bir sapma değil. TV’ye takılan kısa bir HDMI kablosuna bağlı bir donanım kilidi var.

En büyük değişiklik, Chromecast‘i doğrudan kontrol etmenize ve yalnızca bir telefondan veya bilgisayardan yayın yapmanıza izin vermeyen bir uzaktan kumandanın dahil edilmesidir.

Google TV (FKA Android TV) kurulu rahat bir arayüz gibi görünüyor. Netflix, Spotify, YouTube, Disney +, Amazon Prime Video, YouTube TV, Sling, Hulu, Peacock, HBO Max ve daha fazlası dahil olmak üzere listelenen her tür uygulama vardır.

Elbette, yeni cihaz aynı zamanda Chromecast akışını da destekleyecektir, bu nedenle medyanızı bir tablet, telefon veya bilgisayar aracılığıyla kontrol etmeyi tercih ederseniz, Chrome cast bunu sizin için önceki nesillerde olduğu gibi yapabilir.

İlginç bir şekilde, arayüzde listelenen bir oyun bölümü de var, ancak ilk raporlar Google Stadia’nın desteklenmeyeceğini belirtti.

Yeni Chromecast’in bir başka önemli yönü de ethernet eksikliğidir. Ancak Bluetooth kulaklıklar için 4K / HDR desteği ve desteği var.

Yeni Chromecast Fiyatı Ve Stok Durumu

Google henüz yeni Chromecast’i resmi olarak duyurmadığından, yalnızca cihazın nihai kullanılabilirliği hakkında spekülasyon yapabiliriz. Ancak Reddit kullanıcısı, Walmart’ın cihazı 49.98 dolara sattığını söyledi, bu da cihazın ne kadar beklediğiyle ilgili.

Çıkış tarihine kadar bunu henüz bilmiyoruz, ancak Google 30 Eylül için yeni Chromecast‘i resmi hale getireceği ve ne zaman elimize geçebileceğimizi bize bildireceği bir etkinlik duyurdu.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir