1. Anasayfa
  2. Rehber

Xiaomi MSA Durduruldu Hatası ve Çözümü

Xiaomi MSA Durduruldu Hatası ve Çözümü
0

Akıllı cihazlarımız gün geçmiyor ki gelişimine ve olağanüstü yükselişine devam etmesin. Her geçen gün cihazlarımızın bataryası, kamerası, işletim sistemi ve diğer yazılımları yenileniyor ve güncelleniyor. Fakat durum böyle olunca bazı işletimsel ve yazılımsal sorunlarda karşımıza çıkabiliyor. Bu sorunlardan biri de Xiaomi cihazlarda yaşanan MSA durduruldu hatası olarak karşımıza çıkıyor.

Basit bir anlatımla Xiaomi MSA durduruldu hatası şu sebeplerden ortaya çıkıyor. Xiaomi’nin Akıllı cihazlarında kendi uygulama yazılımlarında reklamlara yer vermesi telefonunuzda bazen hata mesajları almanıza sebep oluyor. Hatta öyle ki bazen diğer uygulamaları açmanızı bile güç hale getiriyor. Bizde bu yazımızda Xiaomi cihazlarda yaşanan MSA durduruldu hatası ve çözümünü ele alacağız.

Xiaomi MSA Durduruldu Hatası Neden Olur?

2018 yılında Xiaomi şirketi, akıllı cihazlarının arayüzlerine reklam koymaya karar verdi. Bu reklamların uzun ismi MIUI System Ads(MSA)‘dır. Xiaomi’nin sistem arayüzüne bu reklamları koymasının en büyük neden elbetteki akıllı cihazlarından daha fazla gelir elde etmektir. Haliyle bilmeniz gereken ilk şey şudur ki Xiaomi marka akıllı bir cihaz alacaksanız bu tip reklamlara maruz kalmak zorundasınız.

Xiaomi cihazlarda yaşanan MSA durduruldu hatası, Akıllı cihazınızın az önce anlattığımız sebeplerden ötürü reklamları gösterirken sistem arayüzünü kullanmaya odaklanmasıdır. Ve Ayarlar kısmında herhangi bir kapatma veya açma seçeneği yoktur, daha önce de söylediğimiz gibi reklamlara maruz kalacaksınız.

Ek olarak bu Şirket kaynaklı bu sorunda Xiaomi akıllı cihazınızda Android işletim sisteminiz ile mobil uygulama güncellemelerinizde çakışmaya sebep olmakta ve Xiaomi cihazlarda yaşanan MSA durduruldu hatası almaktasınız.

Xiaomi MSA Durduruldu Hatası Ve Çözüm Yolları

TELEFONU YENİDEN BAŞLATIN.

Klasik ve standart bir çözüm önerisi olarak gelse de aynı zamanda etkili bir çözüm önerisi olarak telefonunuzu yeniden başlatmakdır. Bu işlemi yaptığınızda MSA durduruldu hatası kendiliğinden çözülecektir.

Android System WebView Verilerini Silme

Android System WebView verilerini silmek MSA durduruldu hatasından tamamen kurtulabilirsiniz veya çok daha az göreceksiniz.

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet > Tüm Uygulamaları göster > Android System WebView > Verileri sil > Tüm verileri temizle > Tamam

Bu adımları takip ederek Android System WebView verilerini silebilirsiniz.

MSA Verilerini ve Önbelleği Silme

MSA verilerini ve önbelleğini silme işlemi yukarıdaki işlemlerin işe yaramaması halinde yapmamız gereken bir diğer yoldur.

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet > Tüm Uygulamaları göster > Arama kutusuna MSA yazıp çıkan uygulamayı açın > Verileri temizle > Tüm verileri temizle

Bu adımları takip ederek MSA Verilerini ve Önbelleği silme işlemini yapabilirsiniz.

MSA Uygulamasını Devre Dışı Bırakın

Ayarlar > Ek ayarlar > Yetkilendirme ve iptal > MSA’yı bulup devre dışı bırakın. > iptal yazan bir seçenek göreceksiniz ve iptal seçeneğine tıklayın. bu işlemi tek seferde halletmeyebilir bu sebeple 2-3 kez deneyin.

Xiaomi MSA durduruldu hatası’nı çözmenin bir başka yöntemi de bu adımları izleyerek yapabilirsiniz.

MIUI Temalarındaki Reklamları Devre Dışı Bırakın

MIUI Temaları Uygulaması > Sayfam > Ayarlar > Öneriler > Kapatın.

Xiaomi MSA durduruldu hatası’nı çözmenin bir başka yöntemi de bu adımları izleyerek yapabilirsiniz.

İndirilenler Klasöründeki Reklamları Kapatmak

İndirilenler > Ayarlar > Önerilen içeriği göster seçeneğini kapatın.

Xiaomi MSA durduruldu hatası’nı çözmenin bir başka yöntemi de bu adımları izleyerek yapabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir