1. Anasayfa
  2. İnternet

Web Sitenize Video İçeriği Eklemenin Faydaları

Web Sitenize Video İçeriği Eklemenin Faydaları
0

Video içeriği, çalışmanızı sergilemenin, daha fazla trafik çekmenin ve aynı zamanda neyle ilgili olduğunuzu göstermenin harika bir yoludur. İster bir ürün tanıtım videosu olsun, isterse sadece becerilerinizi sergileyin, video eklemek insanların onları izlemek ve sunduklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek istemesini sağlayacaktır!

Peki video pazarlamanın neden bu kadar popüler olduğunu hiç merak ettiniz mi? Web sitenize video eklemenin faydaları nelerdir? Pazarlama stratejinizde videoları kullanmak için pek çok iyi neden vardır hem tüketicilere hem de işletmelere nasıl fayda sağlayabileceklerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Videolar Web Siteniz için Neden Önemlidir?

Videolar, çeşitli nedenlerle sitenizde kullanabileceğiniz önemli bir içerik biçimidir. Videolar, internet kullanıcılarının %94’ü tarafından izleniyor ve bu günlerde insanların medyayı tüketme biçimleri nedeniyle diğer tüm içerik türlerini geride bırakıyor. Ayrıca, konu insanların dikkatini çekmek olduğunda, fotoğraflardan veya yazılı metinlerden daha iyi sıralanırlar. Videolar, fikirleri ve düşünceleri yazılı metinlerden çok daha hızlı ifade etmenize yardımcı olur ve ziyaretçilerinize sadece 2-3 dakika içinde neyle ilgili olduğunuz hakkında bir fikir verir.

Videoda Neler Olmalı

Videonuzda olması gerekenler, hedeflere ve amaca bağlı olarak değişir. Örneğin, bir ürün tanıtım videosunu paylaşmak istiyorsanız, dikkat edilmesi gereken noktalar şunları içerebilir:

Ürününüzün ne yaptığı (özellikleri ve faydaları vurgulayarak). Ne kadar iyi çalışıyor. Çözdüğü problem. Bu ürün için hedef pazar kimdir? Müşteriler neden sattığınız şeye güvenmeli?

Bunun gibi bir video oluştururken dürüst ve şeffaf olmak önemlidir. Potansiyel müşteriler, yalnızca pahalı bir dolandırıcılıkla onları kandırmaya çalışmakla kalmayıp, onlara yardım etmeye kararlı olduğunuzu göreceklerdir.

Web siteniz için oluşturabileceğiniz bir başka video örneği, bir logo oluşturmak veya bir kopya yazmak gibi bir şey yapma sürecini açıkladığınız videodur. Bu tür videolar, becerilerinizi sergilemek ve müşteride güven oluşturmak için kullanılabilir.

Video Oluşturmaya Nasıl Başlanır?

Web sitenize video eklemeye başlamak çok fazla ekipman gerektirmez. YouTube gibi ücretsiz bir çevrimiçi hizmet, sayfanıza ücretsiz olarak yerleştirilebilecek sınırsız sayıda videoya erişmenizi sağlar! Tek yapmanız gereken kaydolmak, ücretsiz bir hesap oluşturmak ve videonuzu yüklemek. Gerisini YouTube halleder ve muazzam miktarda ücretsiz trafiğe istediğiniz süre boyunca erişmenizi sağlar. Videolar, web sitelerinize trafik çekmenin veya markanızı oraya taşımanın harika bir yoludur.

Başka bir ücretsiz video barındırma hizmeti Vimeo’dur. Premium özellikler için ödeme yapabilirsiniz ancak ücretsiz hesaplar, videoları ücretsiz olarak yüklemek için 500 MB’a kadar alan sağlar.

Çalışabileceğiniz ve Taklit Edebileceğiniz Diğer Sitelerdeki Başarılı Video Örnekleri

Videolar, müşterileriniz üzerinde kalıcı bir izlenim bırakmanın harika bir yoludur. Kullanıcıların yalnızca videoyu görmelerini değil, aynı zamanda yorum bırakarak veya kanalınıza abone olarak videoyla etkileşimde bulunmalarını da istiyorsunuz; bu nedenle, videonuzun paylaşılabilirlik faktörlerini en başından almak önemlidir.

Videolarınız için Kullandığınız Format Türü de Önemlidir. Odaklanacak Bazı Yönler Şunlardır:

Video Uzunluğu

Kısa ve ilgi çekici tutun ki insanlar hepsini izlesin! Ayrıca ücretsiz olması da gerekmiyor. Bir ziyaretçi gördüklerini gerçekten beğenirse, daha uzun bir video için mutlu bir şekilde ödeme yapar. Örneğin, YouTube Music Key hizmeti, en sevdikleri sanatçıların videolarına reklamsız ve yüksek kaliteli ses ve video olarak erişmek için ayda 9,99 dolar ödeyen milyonlarca kullanıcıya sahiptir.

Video Paylaşımı

Hedef kitlenizin videolarınızı arkadaşlarıyla kolayca paylaşabileceğinden emin olun! Videolarınızı ne kadar çok kişi izlerse o kadar iyi!

Video Barındırma

Ücretsiz barındırma her zaman bir artıdır ve bunu YouTube gibi bir hizmete kaydolarak kolayca elde edebilirsiniz. Sayfalarınızda görünmeleri için bunları web sitenize de yerleştirdiğinizden emin olun!

Video Paylaşım Butonlarının Önemi

İnsanlar gördüklerinden zevk alırlarsa, muhtemelen bunu arkadaşları ve takipçileriyle paylaşmak isteyeceklerdir. Video paylaşım butonlarının devreye girdiği yer burasıdır. Bunları kullandığınızdan ve öne çıkardığınızdan emin olun. Bu, özellikle videonuzun başlangıcına yakın bir yerde bulunuyorlarsa tıklanma olasılığını artırır.

Sonunda, izleyicilerden abone olmalarını veya sizi takip etmelerini isteyen bir harekete geçirici mesaj eklemeyi bile düşünebilirsiniz. Eğer yaparlarsa karşılığında başka bir şey de sunabilirsiniz. Örneğin, ürünlerinizde veya hizmetlerinizde indirim! gibi vs.

Sitenize Video İçeriği Eklemenin Faydaları

Web sitenize video eklemenin birçok faydası vardır. En önemlilerinden bazıları şunlardır:

  1. Videolar, çalışmanızı sergilemenin, daha fazla trafik çekmenin ve neyle ilgili olduğunuzu göstermenin harika bir yoludur. İster bir ürün tanıtım videosu olsun, isterse sadece becerilerinizi sergileyin, sitenize video eklemek insanların onları izlemek ve sunduklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek istemesini sağlayacaktır!
  2. İnfografikler gibi diğer içerik türlerinin aksine, videolar özellikle kısa olduklarında genellikle daha ilgi çekicidir!
  3. Videolar, YouTube’u aktif olarak kullandığınızı Google’a bildirdikleri için SEO için harikadır. Aynı anahtar kelimeleri videonun dökümünde (bir videonun yazılı kısmı genellikle YouTube’da alt kısmında) tekrar tekrar kullanırsanız bu, sıralamanıza yardımcı olabilir.
  4. Web sitelerine video eklemek, insanların ürünlerinizi veya hizmetlerinizi daha iyi anlamasını sağlar. Örneğin, insanlara Instagram ile nasıl para kazanılacağını öğreten bir çevrimiçi kurs satıyorsanız, videodan bahsettiğinizi onlara göstermek için kullanabilirsiniz.

Sonuç

Web sitenize video içeriği ekleme‘nin faydaları çoktur. Bir web sitesine videolar eklemek, müşterilerle iletişimi geliştirmeye, ziyaretçi sayısını artırmaya ve aynı zamanda neyle ilgili olduğunuzu göstermeye yardımcı olabilir. Videoların en iyi etkiyi elde etmesi için en az 2-3 dakika uzunluğunda olması gerekir, böylece izleyicilerin daha fazla izlemek isteyip istemediklerine karar vermeden önce videolarla etkileşim kurmak için zamanları olur!

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir