1. Ana Sayfa
  2. Sistem Araçları

SpaceSniffer – Ücretsiz indirme ve yazılım incelemeleri


0

SpaceSniffer, mevcut disk kullanımını görüntülemek için Treemap konseptini kullanan Windows için ücretsiz bir disk alanı analizörüdür.

SpaceSniffer tüm modern Microsoft Windows sürümlerinde tamamen taşınabilirdir (bir kurulum dosyası yoktur. Bu nedenle mevcut kayıt defterinizle karışmaz – sadece bir XML yapılandırma dosyası ekler). Yürütülebilir dosyayı diğer Microsoft Windows işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz; her seferinde arşivi çıkarmanıza gerek yoktur.

Özellikleri

  • Sürükle ve bırak desteği
  • Sezgisel yapı düzeni (farklı ortamlar için birden çok görünüm)
  • Yakınlaştırma öğeleri (tarayıcı benzeri gezinme)
  • Güçlü filtreleme (sonuçlarınızı dosya adı yaşına göre filtreleyebilirsiniz)
  • Özelleştirilebilir seçenekler (geometri, renkler, davranış)
  • Sabit sürücünüzün hızlı taranması (gezinme, tarama tamamlanmasa bile çalıştı)
  • NTFS Alternatif Veri Akışları vb. için destek.

SpaceSniffer Download

SpaceSniffer Windows 10 Taşınabilir Sürüm

SpaceSniffer İncelemesi

Kurulum dosyası yoktur, çünkü bu yazılım sıkıştırılmış bir Zip arşivi olarak teslim edilir, burada tek yapmanız gereken içeriğini çıkarmak ve programı çalıştırmaktır. Dosya yöneticiniz sizin için (otomatik olarak) bir klasör oluşturmazsa, önce bir tane oluşturduğunuzdan ve SpaceSniffer arşivinin içeriğini bu dosyaya çıkardığınızdan emin olun, aksi takdirde, birden fazla dosya çıkarır ve ” SpaceSniffer.exe. ”

Windows 7 Ultimate Edition (32-bit) ve Windows 8.0 (64-bit) üzerinde test edildi ve her iki Microsoft Windows sürümünde de iyi çalıştı.

Birincil kullanım

Buradasınız çünkü muhtemelen HDD sürücü alanının nerede kaybolduğu hakkında hiçbir fikriniz yok veya sadece unuttuğunuz her tür dosyayla dolu bir alanı silip silemeyeceğinizi görmek istiyorsunuz, ancak o kadar çok var ki zamanı geldi- bunları manuel olarak gözden geçirmek için harcıyor.

SpaceSniffer, saniyeler içinde alanı geri kazanmanıza yardımcı olur (büyük sabit disklerde / bölümlerde belki birkaç dakika). Bu yazılımı daha önce hiç kullanmamış olanlar için, eylemi üç kategoriye ayıracağım: tarama işlemi, harekete geçme ve (isteğe bağlı) veri kaydetme.

Tarama işlemi

SpaceSniffer’ı ilk kez çalıştırdıktan sonra yapılacak ilk şey, bir bölüm seçmek ve hızlı bir tarama yapmaktır (program sizden sürücü bölümünü seçmenizi veya yolu yazmanızı isteyecektir). Tarama hızlı bir şekilde bitmelidir; birincil yazılım arayüzünün sağ köşesinde (yukarı) bir durum göstergesi vardır.

Önemli

Sistem bölümünü (şu anda yüklü olan Windows 10) tararsanız, işletim sisteminizin çalışması için gerekli olan dosyaları silmediğinizden emin olun. İşletim sistemi verilerinizde “kaybolmuş” hissetmek kolaydır, ancak ne yaptığınızı bilmediğiniz sürece bu dosyalarla uğraşmamalısınız.

Eyleme geçme

Tarama bittiğinde, veri türlerine (boş alan, işletim sistemi dosyaları, başka bir veri türü) göre gruplandırılmış olarak bulunan tüm dosyaların bir listesini içeren bir pencere açılır. Bu noktadan itibaren, her dosyanın içinde “göz atabilir” veya daha iyisi “yakınlaştırabilir”, böylece son klasöre ulaşana kadar belirli bir klasörde bulunan diğer verileri keşfedebilirsiniz. Örneğin, diğer on klasör içeren bir klasörünüz varsa ve her birinde başka klasörler varsa, içinde ne olduğunu görmek için hızlıca bir göz atabilirsiniz.

Dosyaların türünü ve boyutlarını belirledikten sonra, başka bir işlem seçebilirsiniz: dosyaları farenizle tek bir “sağ tıklama” ile silin veya saklayın ve “Sil” i seçin. Sabit disk alanınıza göz attıktan sonra kendinizi kaybolmuş hissetmeniz durumunda, her zaman “Geri Dön”, “Sol üste gidin”, “Ana Sayfaya Git” ve hatta “Yeni bir ana tarama gerçekleştirin” – tüm bu düğmelere sahipsiniz SpaceSniffer’ın gezinme çubuğunda.

Veri kaydetme

Diğer benzer araçlarda bulamayacağınız güçlü bir özellik “Dosyaya aktar” seçeneğidir. Herhangi bir nedenle, bu araçla bulunan verileri dışa aktarmak istiyorsanız, menünüzden “Dosya” seçeneğini kullanabilir ve buradan “Dosyaya aktar” ı seçebilirsiniz. Dışa aktarma formunuzu özelleştirmek için veri türünüzü seçin (lütfen “Yapılandırma” nın yanında bir özelleştirme seçeneğiniz olduğunu unutmayın): “Klasöre göre gruplandırılmış”, “Basit dosya listesi” veya “Özet” ve istatistikleri kaydedin.

Sonuç

SpaceSniffer hakkında söylenecek çok şey var. Sistem yöneticisi veya ileri düzey bir kullanıcıysanız, filtreleri kullanarak belirli dosyaları arayabilir (hatta birden çok filtreyi birleştirebilirsiniz), incelenen dosyaları takip etmek için tek tek dosyaları etiketleyebilir, etiketli dosyaları hariç tutabilirsiniz, vb. Bu programı içinde özelleştirebilirsiniz. birçok yolu olmasına rağmen İpuçları bölüm birçoğu listelemiyor.

Diğer birçok seçenek dahil edilmiştir; Hepsini listelemedim. Benim fikrim, en büyük kullanıcı tabanının, bilgisayarlarında kapsanan bazı alanları temizlemeye / boşaltmaya yardımcı olabilecek ücretsiz bir disk kullanım analizörü isteyen normal ev kullanıcıları olduğu yönünde. Şüphesiz bu, hem acemi hem de ileri düzey kullanıcılar için mükemmel çalışan mükemmel bir disk kullanımı (sabit sürücü) görselleştirme aracıdır. Ücretsiz, temiz ve taşınabilir olduğunu düşünürsek, mükemmel çalışmasını desteklemek için yazara bir bağışta bulunmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap