1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Sosyal Medya Nasıl Gelişti? {İnfografik}

Sosyal Medya Nasıl Gelişti? {İnfografik}

Sosyal Medya Nasıl Mı Gelişti? Sosyal medya gelişmesin de ben mi gelişeyim? Sert olmadı umarım bu cümle. Sosyal medya farklı, yaratıcı, üretken, değişken, güncel, kalabalık bir ortam.

Sosyal medya web dünyasında birçok şeyi değiştirdi. Ortamda bulunan tüm paylaşımlar kullanıcılar aracılığı ile oluşturulduğundan yapısı sürekli olarak güncellenme özelliğini kazandı.

Geleneksel medyada yer alan ayrım ortadan kalktı. Medyayı insanlara sunan da medyayı kullanan da aynı olmaya başladı. Başarı ve istikrar için içeriğin yanı sıra başka etkenler araya girdi. İstatistikler, yenilikler, analizler, sosyal ağlar, içeriğin etki alanı, yorum kalitesi, elinizdeki ürünün kolay ulaşılır olması..

Sosyal medya tüm bunları bünyesine kattı ve daha da zenginleşti. Zenginliğinin en büyük malzemelerinden biri de fikirler, yorumlar. Bloglar aracaılığı ile çeşitli platformlarda yer alan ürün inceleme yazıları kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında yer aldı.

Sosyal medya kullanımında paylaşım düzeyinde tüm kullanıcılar eşit durumdadır. Bu sebepten özgürlük kavramına düşkün insanları için bu ortam daha cazip hale gelmektedir.

Sosyal medya network oluşturmak ve kariyer yaparken çevre edinmek, tecrübelere danışmak, fikir alışverişi yapmak için de eşsiz bir ortam. Eşi yok çünkü diğer öbür ucundaki insanlarla fikir paylaşımı yapmak normal şartlarda imkansız bir durum. Tabii sosyal medya bu engeli de ortadan kaldrımak da ve profesyonelleri, iş ortaklarını, meslektaşlarını bir araya getirmektedir.

Sosyal Medya Nasıl Gelişti? {İnfografik}

Sosyal medyada videolar, fotoğraflar ve kişisel yazılar eskisi gibi belli bir kitle tarafından değil kullanıcıların kendi tarzlarına göre paylaşılıyor. İnsanlar istedikleri ortamı kendileri yaratıyor.

Sosyal medyanın ayakta durması ve istikrarını korumasındaki en önemli etkenlerden biri şüphesiz sistemlerin işlevsellikleri. Facebook, Youtube, Twitter, Amazon, Hepsiburada, Trendyol, Foursquare, Delicious, Blogger, WordPress, Sözlükler, Groupon ve dahası bu ortamın içinde her biri ayrı ayrı büyük, etkili bir ortam oluşturmakta.

İletişimin, paylaşımın ve beraberinde ticaretin en hızlı işlediği ortam olma özelliğini taşıması niteliği ile sürekli olarak büyümektedir Sosyal Medya.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir