1. Anasayfa
  2. Mobil

Samsung Galaxy S22 Serisi Ekran Boyutları Açıklandı

Samsung Galaxy S22 Serisi Ekran Boyutları Açıklandı
1

Samsung Galaxy S21 serisi henüz birkaç aylık olmasına rağmen Samsung Galaxy S22 sızıntıları şimdiden başladı ve bugün sızıntılar, önümüzdeki yılın başlarında bekleyebileceğimiz 3 farklı S22 modelinin ekran boyutlarını ortaya çıkardığını iddia ediyor.

Biraz çelişen iki kaynağa göre cihazlar aşağıdaki boyutlara sahip olacaktır:

  • Samsung Galaxy S22: 6.1 (veya 6.06) inç
  • Samsung Galaxy S22+: 6.5-6.6 (veya 6.55) inç
  • Samsung Galaxy S22 Ultra: 6.8 (veya 6.81) inç, bildirildiğine göre OLED ekranı için bir LTPO arka paneline sahip olacak.

Bu, 6,2 inç, 6,7 inç ve 6,8 inç ekranlara sahip Samsung Galaxy S21, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra ile karşılaştırılır; bu, alt S22 modellerinin S2 ve S21+ cihazlardan biraz daha küçük olduğu anlamına gelir.

Ice Universe’e göre önceki sızıntılardan Samsung Galaxy S22 kamera, sabit yakınlaştırma seviyelerine (2x, 10x) karşı sürekli yakınlaştırma özelliğine sahip olacak. Şu anda ara yakınlaştırma seviyelerine ulaşmak için telefonunuz dijital olarak enterpolasyon yaparak kalite kaybına neden olurken, sürekli yakınlaştırma her zaman mükemmel piksel olacaktır.

Ice Universe ayrıca cihazın bir ekran altı kameraya sahip olacağını bildirdi, ancak daha yeni raporlar, teknolojinin henüz S22 serisine girecek kadar iyi performans göstermediğini gösteriyor.

Son olarak, cihaz, masaüstü benzeri performans sunduğu bildirilen bir kombinasyon olan AMD’nin GPU’su tarafından geliştirilmiş Samsung’un Exynos işlemcilerine sahip olacak.

Cihazlar yalnızca 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak şekilde ayarlandığından, tüm özellikleri doğrulamak için daha ayrıntılı sızıntılar için hala bol zamanları var.

Yazı Kaynakları
SamMobile

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 25 Eylül 2021

    telefon değil sanki pc.. bunu alsak herhalde sen beni kullan deriz :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir