1. Anasayfa
  2. Oyun

Roblox nedir? Roblox Rehberi

Roblox nedir? Roblox Rehberi
0

Minecraft tarzına benzer oyunlar oynamak ve oluşturmak ister misiniz? Hemen hemen her tür oyunu oynamanıza izin veren popüler bir oyun platformu oluşturma sistemi olan Roblox ile tanışın!

Popüler oyunları düşündüğümüzde, her zaman Minecraft’ın en önde olması gerektiğini söyleyen biri olacaktır. Bu doğru, Minecraft en büyük aylık aktif kullanıcılardan birine sahip ancak oyun alanında fark edilmeyen başka bir blok oyunu var.

Roblox oynadıysanız, sizin için iyi! Ancak bu oyunu daha önce hiç duymadıysanız, birçok şeyi kaçırıyorsunuz demektir. Öncelikle, Roblox bazı konularda Minecraft’tan biraz farklıdır. Bu rehberde sizlere Roblox hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız! Yeni başlayanlar için bazı ilginç ipuçları için sonuna kadar okuyun!

Roblox nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, Roblox, oyuncuların kendi oyunlarını yaratmalarına izin veren bir oyun platformu ve oluşturma sistemidir. Minecraft olarak düşünün, ancak çeşitli oyunları kolayca oluşturabilir ve oynayabilirsiniz. Minecraft’ın bile rekabet edemeyeceği kendi güçlü yönlerine sahip!

 roblox-nihai-roblox-2-kılavuzu

Roblox Studio’da “Lua” adı verilen programlama dili sayesinde kolayca oyunlar oluşturabilirsiniz. Bu, yaratıcılıklarını özgürce ifade etmelerine izin verdiği için özellikle çocuklar için harika bir oyundur. Bu oyunu hemen hemen her şeyi inşa edebileceğiniz sanal bir LEGO arazisi olarak düşünün. Ancak tek fark, programlama becerilerinizi burada geliştirebilirsiniz, bahsetmeye gerek yok, bunu yaparken tadını çıkarın!

Oyun yönüne gelince, diğer Roblox oyuncuları tarafından oluşturulan oyunları oynayabilirsiniz! Roblox aracılığıyla oluşturulabilecek birçok farklı tema ve oyun türü vardır. Bu, onu oynaması çok ilginç bir oyun haline getiriyor. Bunun dışında sanal öğeler satın alabilir, satabilir ve oluşturabilirsiniz. Elbette kıyafet satmak için premium üyeliğe sahip olmanız gerekiyor. Ancak genel olarak, bu hak ettiği kadar dikkat çekmeyen çok eğlenceli bir oyundur.

Roblox’un Özellikleri

Roblox’un değeri küçümsenebilir ancak Minecraft’tan bile daha fazla özelliğe sahiptir! Bunun Minecraft’tan bile daha iyi bir oyun olabileceğini söylemek doğru. Evet, Minecraft’ta haritalar oluşturabilirsiniz ancak Roblox ile aynı değildir. Roblox hakkında daha fazla bilgi edinmek için özellikler şunlardır:

 roblox nedir-nihai-roblox-3 kılavuzu

Çok oyunculu – Minecraft gibi, Roblox, oyuncuların çok oyunculu modda başkalarıyla oynamasına izin verir. Gittikçe daha fazla oyun buna odaklandığından, bu özellik şu anda çok moda. Oyuncular, dünyanın her yerinden diğer oyunculara karşı oynadıklarında oyunlardan daha çok keyif alırlar. Roblox’ta durum böyle, çünkü yüzlerce farklı oyunun tadını çıkarmanıza izin veriyor!

Tonlarca oyun oynayın – Roblox’ta tonlarca oyun oynayabileceğinizi söylediğimizde, şaka yapmıyorduk. Milyonlarca oyuncunun keyif aldığı 40 milyon oyun zaten var! Her gün binlerce oyuncu farklı Roblox oyunları oynuyor ve bu bazen 2 milyon kişiye kadar ulaşabiliyor! Bu bir oyun için bile çok fazla ama bu sadece bu oyunun ne kadar popüler olduğunu gösteriyor. Burada çok fazla oyun olduğu için, türleri ve temaları farklıdır. Korku, macera, çalışma, moda ve yaratıp oynayabileceğiniz daha birçok oyun türü var!

Kolayca oyun yaratın – Bu oyunu Minecraft’tan ayıran şey, oyun yaratmanın kolaylığı! Oyun oluşturma deneyiminiz olmasa bile, Roblox Studio’yu kullanarak kolayca öğrenebilirsiniz! Evet, Minecraft’ta da harita oluşturabilirsiniz, ancak bu, biraz programlama bilgisine sahip olmanızı gerektirir. Aksine, Roblox sizi yaratıcı olmaya ve olabildiğince çok ilginç oyun yaratmaya çağırıyor! Ve bunları oluşturmak sürükle ve bırak kadar kolay! Oyununuzu oluşturmak için başlayabileceğiniz kelimenin tam anlamıyla binlerce fikir var. Bu, bunu inanılmaz bir platform haline getiriyor.

 roblox roblox 4 kılavuzu

Platform kullanılabilirliği – Platformlardan bahsetmişken, Roblox’u hemen hemen her cihazda oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? PC, Mac, Xbox One ve hatta Android ve iOS cihazlarda oynayabilirsiniz. Yalnızca Google Play Store’da, Roblox’un 100 milyondan fazla indirmesi var! Bu, hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, muhtemelen onu oynayabileceğiniz anlamına gelir!

Modaya uygun grafikler – Bu oyun Minecraft ve Lego’dan ilham alıyor. Açıkça bir kazanma taktiği çünkü özellikle çocuklar arasında çok popüler! Grafikler, neredeyse hiçbir şeyle sınırlı olmadığınız için herhangi bir oyun türü oluşturmayı da kolaylaştırır.

Başkalarıyla iletişim kurun – Ama muhtemelen bu oyunla ilgili en iyi şey, herhangi biriyle pek çok şekilde sosyalleşip etkileşimde bulunabilmenizdir! Arkadaşlarınızla sohbet edebilir, oynayabilir ve oyunlar oluşturabilirsiniz! Roblox, anlamlı oyun deneyimleriyle oyuncuların arkadaşlıklarını derinleştirmelerini sağlıyor.

Roblox Oynamak İçin İpuçları

Hiç Roblox oynamadıysanız, aklınızda çok fazla soru olduğundan eminiz. Merak etmeyin, size rehberlik etmek için buradayız! Oyunu etkili bir şekilde oynamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

Robux – Bilmiyorsanız, Robux oyundaki dijital para birimidir. Hemen hemen her şeyi satın almanıza izin verir: kıyafetler, eşyalar, vb. Robux’u boşa harcamamalısınız çünkü diğer oyunların kilidini açmanıza da izin verir. Robux’u her zaman mağazadan satın alabilirsiniz, ancak bu gerçek paraya mal olur. Robux’u ücretsiz almanın en etkili yolu oyunları kazanmaktır. Oyuna girmeden önce oyunun hedeflerini anlamaya çalışın. Sadece oynamak için girmeyin, bununla birlikte, siz de tadını çıkarmalısınız!

Freeze – Bu oyunda her şeyi dondurabileceğinizi biliyor muydunuz? Herhangi bir nedenle süper kahraman gibi davranmak istiyorsanız, “Crtl” ve “F1” tuşlarına aynı anda basabilirsiniz. Bu, çevrenizi dondurur ve özgürce keşfedebilirsiniz. Oluşturucunun oyunu nasıl yaptığını takdir etmek istiyorsanız bu harika. Umarım, kendi kreasyonlarınıza uygulayabileceğiniz bazı şeyler de öğrenirsiniz!

Son düşünceler

Bu kadar! Bu harika oyun için nihai kılavuzumuz – Roblox. Roblox, Minecraft’tan bile daha iyi olabilecek küçümsenmemiş bir oyundur! Birçok türde oyun oluşturmanıza olanak sağlar!

İndirme Bağlantısı:

ŞİMDİ İNDİRİN

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir