1. Anasayfa
  2. Mobil

Realme C63 Geekbench’te Görüntülendi, 5 Haziran’da Lansmanı Bekleniyor

Realme C63 Geekbench’te Görüntülendi, 5 Haziran’da Lansmanı Bekleniyor

Realme, yakın zamanda C63 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçen yılın C53 modelinin halefi olacak bu yeni cihaz, FCC, TUV, BIS ve diğer birçok sertifikaya sahip. Lansmanı öncesinde ise Realme C63, performans testi platformu Geekbench’te görüntülendi.

Geekbench’te RMX3939 model numarasıyla listelenen C63, ums9230_latte kod adlı bir anakart ve 1.82GHz takt hızına sahip sekiz çekirdekli bir işlemciye sahip. Bu işlemcinin UniSoC T612 olması muhtemel. Cihazda 6GB RAM yer alacak ve Android 14 işletim sistemi önceden yüklü gelecek.

Realme C geekbench Test Sonuçları

Geekbench’teki tek çekirdek ve çok çekirdek testlerinde C63 sırasıyla 423 ve 1472 puan aldı. Test platformu, cihazın diğer özelliklerini açıklamıyor. TUV sertifikasına göre ise C63’ün 4880mAh kapasiteli pil ve 45W hızlı şarj desteği sunması bekleniyor.

Tasarım tarafında ise C63’ün düz bir çerçeveye ve iki sensör ve bir LED flaş barındıran kare bir kamera modülüne sahip olacağı doğrulandı. Yeni cihaz yeşil ve mavi renk seçenekleriyle sunulacak. Ayrıca C63’ün 50MP ana kamerayla donatılacağı da teyit edildi.

Realme C63’ün lansmanı 5 Haziran’da Malezya’da gerçekleşecek.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir