1. Anasayfa
  2. Rehber

Readyboost Ne işe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Readyboost Ne işe Yarar ve Nasıl Kullanılır?
0

RAM’ i düşük olanlar, RAM’ lerim hiçbir sisteme yetmiyor diyenler… Bu yazımız tam size göre. Yazımız Windows 7 içindir.

Arkadaşlar sizlerinde bildiği gibi günümüzde programlar, oyunlar yüksek sistemler istemektedir. USB bellek kullanarak sisteme nasıl fiziksel RAM ekleriz sizlere onu anlatacağım, yararlı olması dileğiyle…

Arkadaşlar ilk önce elinizde boyutu 1-2 GB’ lık bir RAM varsa bilgisayarınıza takın. İsterseniz daha yüksek boyutlu RAM’ ler kullanın. Orası size kalmış. USB’ yi taktıktan sonra; Bilgisayarım’ a gelin, USB’ nizin üstünde sağ tıklayın Özellikler deyin. Readyboost sekmesine gelin, alt alta üç seçenekle karşılaşacaksınız; “Bu Aygıtı Kullanma” – “Bu Aygıtı Readyboost’ a Ata” – “Bu Aygıtı Kullan”.

Bu Aygıtı Kullanma

Bu seçenek, aygıtınızı Readyboost olarak daha önceden kullanıyorsanız onu iptal etmeye yarar.

Bu Aygıtı Kullanma ve Bu Aygıtı Readyboost’a Ata

Bu seçenek ise aygıtta ne kadar boş alan varsa hepsini Readyboost olarak kullanır. Bu seçeneği işaretledikten sonra Tamam butonuna basın. Windows bir kaç dakikanızı alarak aygıtınızı Readyboost için hazırlar ve bu işlem bittikten sonra artık yüksek sistem performansı bizi bekliyor.

Bu Aygıtı Kullan

Bu seçenek ise aygıtınızdan belli bir boyutu Readyboost için kullanmak istiyorsanız seçilir. Bu seçenek işaretlendikten sonra; alt tarafta aygıtın ne kadarını kullanmak istediğinizi ayarladığınız kayan bir imleç var. Onu istediğiniz gibi ayarlayın. Sonra ise tamam deyin ve Windows ayarları yaptıktan sonra sisteminiz hızlanmaya başlayacaktır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir