1. Anasayfa
  2. Oyun

Razer Cortex Ücretsiz indirme ve Yazılım incelemesi

Razer Cortex Ücretsiz indirme ve Yazılım incelemesi

Razer Cortex , oyun donanımı üreticisi Razer’ın ücretsiz bir sistem optimizasyon aracıdır. Odak noktası, oyunlarınızda daha iyi performans elde etmektir, ancak makinenizi temizlemek ve sabit disklerinizi birleştirmek için birkaç sistem aracı içerir.

İş bilgisayarları için en iyi sistem yardımcı programlarından ve onarım yazılımlarından biri olmayabilir , ancak bu Razer Cortex incelemesinde, saniyede birkaç kare (fps) daha düşük bir hızda sıkıştırmanın en iyi araçlarından biri olduğunu gösteriyoruz.

Kullanım ve Arayüz

Razer Cortex, markanın parlak neon yeşili ile sıvanmış parlak bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Game Booster, System Booster, Fırsatlar ve Ödüller olarak ikiye ayrılır.

Orta özellikli bir bilgisayarda oyun oynarken Game Booster’ı yasal olarak yararlı bulduk. Boost Modunda hangi arka plan işlemlerini ve hizmetlerini devre dışı bırakacağımızı dikkatlice seçerek, yaklaşık 2 GB RAM kurtarabildik. Artık hafızaya aç oyunlarda ücretsiz olarak kullanılabilen bu RAM, sabit disk erişiminin neden olduğu çerçeve düşüşlerinin azaltılmasına yardımcı oldu. Ancak, yedek RAM’e sahip bir PC’de etki minimum düzeyde olacaktır.

System Booster özelliği de oldukça iyidir. Sistem Temizliği, test ettiğimiz diğer bazı sistem yardımcı programları kadar eski dosyaları temizlemese de, oyunların ve oyun platformlarının (GOG Galaxy, Battle.net, Origin, vb.) Bıraktığı geçici dosyaları kaldırmada daha iyi bir iş çıkardı. ).

Hızlandırma iyileştirici seçeneği birçok Windows hizmetini devre dışı bırakır ancak bu hizmetlerin ne işe yaradığına dair hiçbir bilgi içermez. Windows Varsayılanına Geri Yükleme seçeneği olmasına rağmen, her değişikliğin tam olarak ne yaptığını açıklayan birkaç ipucu görmek istiyoruz.

Özellikleri

Game Booster’ı devreye aldığınızda, önemli olmayan arka plan hizmetlerini ve değerli belleği ve CPU zamanını tüketen işlemleri durdurur. Oynamayı bitirdiğinizde Game Booster’ı kapatırsınız ve işlemler yeniden başlar. Game Booster’ı bir oyun başlattığınızda otomatik olarak başlayacak ve kapattığınızda sistemi normale döndürecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Razer Cortex’in System Booster’ı, eski dosyaları temizlemesi açısından diğer sistem optimizasyon araçları gibi çalışır. Ayrıca disk önbelleklerinde optimizasyon gerçekleştirerek, ağ ayarlarını değiştirerek ve kullanılmayan Windows hizmetlerini devre dışı bırakarak bilgisayarınızı hızlandırabilir. Son olarak, oyunlarınız tarafından kullanılan dosyaları birleştirmek için kullanılabilir ve aşırı disk erişiminin neden olduğu çerçeve düşüşlerini potansiyel olarak azaltır.

Razer Cortex, Steam, GOG.com, Humble Store ve Epic dahil olmak üzere 15’ten fazla oyun vitrininden en iyi fiyatları bir araya getiren şaşırtıcı derecede iyi bir oyun anlaşması toplayıcısı içerir. Vitrinler arasında fiyatları karşılaştırmak ve en iyi satışları ve hediyeleri bulmak kolaydır. Ne yazık ki, yalnızca birkaç seçili ülkede işe yarıyor: ABD, İngiltere, Çin, Brezilya, Fransa, Almanya ve Kanada.

Oyunlarınızı başlatmak ve oynamak için Razer Cortex’i kullanmak, sizi Razer donanımı ve oyunlarıyla değiştirilebilen sanal bir para birimi olan Razer Silver ile ödüllendirir. Mevcut en ucuz Razer faresi olan Deathadder Essential için yeterli Razer Silver kazanmak için günde en az 10 dakika 1000 gün oynamak gerekir, bu yüzden biraz sabırlı olmanız gerekecek.

Planlar ve fiyatlandırma

Razer Cortex, Razer web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir. Windows 10, 7, 8 için kullanılabilir. Diğer bazı ücretsiz sistem optimizasyon araçlarının aksine, reklam açılır pencereleri bulunmaz veya sürekli olarak bir premium sürümüne güncelleme yapmanızı ister. Tüm özellikler ücretsiz yazılımda mevcuttur.

Destek

Razer, web sitesinde Razer Cortex hakkında temel bir SSS sunuyor. Bir de Usta Kılavuz var, ancak 2014’te yazılmış ve ne yazık ki güncel değil. Topluluk forumunda bir Razer Cortex bölümü de var, ancak her hafta yalnızca birkaç gönderi görüyor.

Razer Cortex için destek istiyorsanız, tek seçeneğiniz bunlar. Bize Ulaşın açılır listesinden Razer Yazılımını seçmek, yalnızca COVID-19 nedeniyle şu anda doğrudan desteğin mevcut olmadığını belirten bir sayfa döndürür.

Rekabet

Bir oyuncu değilseniz, IObit Advanced SystemCare Free daha kapsamlı bir PC optimizasyon aracıdır. Razer Cortex’e benzer bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, ancak çok daha iyi dosya sistemi, güvenlik ve kayıt defteri araçlarını içerir.

AVG TuneUp’ı da seviyoruz . Akıllı, modern bir arayüze sahiptir ve Razer Cortex gibi, devre dışı bırakılacak arka plan görevleri önerir. Ancak, AVG TuneUp her bir görevin ne yaptığını daha iyi açıklar, böylece ihtiyacınız olmayanları kapatma konusunda kendinize daha fazla güvenebilirsiniz.

Nihai karar

Razer Cortex, özellikle büyük miktarda RAM gerektiren oyunlar çalıştırıyorsanız, oyunlarda performansı artırmaya yardımcı olabilecek harika bir ücretsiz araçtır. Razer Cortex, arka plan işlemlerinden 1 veya 2 GB belleği kurtarmanıza yardımcı olabilir; bu, disk okumalarının neden olduğu çerçeve düşüşlerini ortadan kaldırmak için yeterli olabilir.

Ayrıca servis verilebilir sistem temizleme özelliklerine, bir oyun ayarı optimizasyon aracına ve yerleşik bir oyun anlaşma toplayıcısına sahiptir. Oyuna odaklanması ve özelleştirilebilirliğin olmaması, onu ofis için zayıf bir seçim haline getirir, ancak oyun PC’leri için en iyi sistem optimizasyon araçlarından biridir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir