1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Oyun Bilgisayarı ile İçinizdeki Oyun Canavarını Serbest Bırakın

Oyun Bilgisayarı ile İçinizdeki Oyun Canavarını Serbest Bırakın
0

Oyun konsolları ve PC platformu arasındaki buzlar eriyip konsol dünyasını sallayan yapımlar, birer birer PC’yi ziyaret ederken kullandığınız bilgisayarın yeterince güçlü olmaması nedeniyle bu yapımları oynayamıyor olabilirsiniz. Var olan bilgisayarınızın parçalarını tek tek yenilemeye kalktığınızda karşınıza devasa fiyatlar çıkıyorsa ve bu nedenle eliniz, oynayamayacağınızı düşündüğünüz ama çıkışını dört gözle beklediğiniz oyunların oynanış videolarına gidiyorsa, bu yapımların sürprizinin kaçmaması için şimdilik “Oynat” tuşuna basmayın. Çünkü tanışmanızı istediğimiz bazı “Canavar”lar var ve onların sayesinde istediğiniz oyunu keyifle oynayıp içinizdeki oyun canavarını serbest bırakabilirsiniz.

Bir İşlemci ve Anakart Almak Yerine Oyun Bilgisayarı Almaya Ne Dersiniz?

Yeni çıkan oyunların sistem gereksinimleri tablolarını şaşkınlıkla inceliyor ve sahip olduğunuz bilgisayarı “upgrade” etmeye nereden başlayacağınızı tam da bu nedenle bilemiyorsanız, yeni nesil güçlü bir işlemci ve onu destekleyen bir anakartın fiyatına, bir oyun bilgisayarı alabileceğinizi bilmeniz yararlı olabilir.

Türkiye’deki oyun tutkunlarının favori oyun bilgisayarlarına imza atan Monster Notebook’un Abra serisindeki üyelerden Abra A5 V17.2, taşıdığı teknik olanaklarla en güncel oyunları, 1080p çözünürlükte keyifle oynayabilmenizi sağlar. 15,6 inç genişliğindeki 144 Hz’lik 1080p AHVA ekranıyla etkileyici görüntülere hayat veren oyun bilgisayarı, arka aydınlatmalı klavyesiyle ek bir klavye edinmenizi gerektirmez. 6 çekirdekli ve 12 iş parçacıklı Intel Core i5-11400H işlemcisinin yanı sıra NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Max-P ekran kartıyla dikkat çeken model, M,2 formundaki 500 GB kapasiteli SSD’si ve 8 GB kapasiteli sistem belleğiyle sadece oyunlarınız için değil genel kullanım süreçleriniz için de idealdir. Bütçenizi yormadan sahip olabileceğiniz Abra A5 V17.2 15,6″ oyun bilgisayarını satın alım aşamasında istediğiniz donanım bileşenleri ve yazılımlarla zenginleştirebilirsiniz.

Dokuzuncu Nesil Konsol ve Oyunlarına Yapacağınız Yatırımı Oyun Bilgisayarına Yapın

Oyun otoritelerinin de belirttiği üzere şimdiye kadarki en sönük konsol nesli, maalesef dokuzuncu nesil oyun konsolları olmuş durumda ve bu durum, 2020’den bu yana değişmedi. Hazır, konsol oyunları PC’ye gelmeye başlamışken ve bundan sonra da yenilerinin geleceği kesinken aklınızı çelmeye çalışan dokuzuncu nesil oyun konsolları ve onların, gerçekten bütçe yoran oyunlarının yerine güçlü mü güçlü “Canavar”lara yatırım yapabilirsiniz. Farklı iki üreticinin iki konsolu ve şimdilik “exclusive” durumdaki birkaç oyuna ayıracağınız meblağ ile rahatlıkla Tulpar T7 V20.5 17,3″ oyun bilgisayarı modelini satın alabilirsiniz. Şimdiki nesil oyun konsollarına kıyasla hesaplama gücü çok daha yüksek olan ve üzerinde bulunan donanım bileşenleriyle oyun oynamanın yanı sıra video düzenleme işlemi, dijital içerik üretimi ve daha pek çok eylem gerçekleştirebileceğiniz modelin teknik özellikleri, sizin de ilginizi çekebilir.

Sizleri 17,3 inç genişliğindeki mat IPS ekranıyla karşılayan ve 1080p çözünürlüklü, 144 Hz’lik IPS ekranıyla muazzam görüntüler sunan taşınabilir formdaki oyun bilgisayarı, RGB LED aydınlatmalı klavyesiyle kusursuz bir oyun sürecine adım atmanızı sağlar. 14 çekirdekli ve 20 iş parçacıklı Intel Core i7-12700H işlemcisi ve NVIDIA GeForce RTX 3060 Max-P ekran kartıyla performans noktasında hayallerinizin ötesinde sonuçlar elde etmenizi sağlayan model, 16 GB’lık sistem belleği ve 500 GB’lık M,2 SSD’siyle gücünü zirveye taşır. 3DMark Time Spy testinden 8551 gibi yüksek bir skorla ayrılan Monster Tulpar oyun bilgisayarı, Call of Duty Warzone: 2,0 ve Forza Horizon 5 gibi güncel yapımları, 100+ fps ile oynayabilmenize imkân tanır.

Emektar bilgisayarınızı, yeni nesil oyunlar için yormak istemiyorsanız ve 2023’ü, güçlü bir oyun bilgisayarı eşliğinde harikulade oyunlar oynayıp efsanevi dijital içerikler üreterek geçirmeyi istiyorsanız, vakit kaybetmeden size uygun “Canavar” ile tanışın.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir