1. Anasayfa
  2. Akıllı Saatler

EKG işlevli Oppo Watch 3, 10 Ağustos’ta piyasaya sürülecek

EKG işlevli Oppo Watch 3, 10 Ağustos’ta piyasaya sürülecek
Resim Kaynağı: Fone Arena

Çinli Oppo şirketi, akıllı saatler Watch 3’ün tanıtım tarihini açıklayan teaserlar yayınladı. Önümüzdeki hafta 10 Ağustos Çarşamba günü piyasaya sürülecek.

Cihaz, Qualcomm tarafından geliştirilen en yeni Snapdragon W5 Gen 1 donanım platformunu temel alacak. İşlemci mimarisi, Arm Cortex-A53 ve Cortex-M55 çekirdeklerinin, düşük güçlü Bluetooth 5.3 kablosuz denetleyicinin vb. varlığını sağlar. Ek olarak bir Apollo 4 Plus yardımcı çipi kurulacaktır.

Oppo Watch 3 saatin bir elektrokardiyogram (EKG) kaydedebileceği, kalp atış hızındaki değişiklikleri takip edebileceği ve kandaki oksijen seviyesini izleyebileceği söyleniyor.

Oppo Watch 3 Akıllı Saat

Oppo Watch 3 Akıllı saat, 1.91 inç AMOLED LTPO ekran, bir GPS alıcısı ve bir NFC denetleyicisi alacak. Geleneksel bir fiziksel SIM kart kullanmadan hücresel ağlara bağlanmak için eSIM teknolojisi desteğinden bahsedilmektedir. Bu yenilik, sağ tarafta döner bir düğme ile kapalı bir kasa (standart 5ATM) içine alınacaktır.

Pil, normal modda beş güne kadar ve güç tasarrufu modunda 15 güne kadar çalışma sağlar. Müşteriler, farklı renklerde kayışlara sahip gümüş ve siyah versiyonlar arasında seçim yapabilecekler.

Yazı Kaynakları
fonearena.com

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir