1. Anasayfa
  2. Oyun

Minecraft Havai Fişek nasıl yapılır?

Minecraft Havai Fişek nasıl yapılır?
0

Minecraft havai fişeklerin, ana bileşeni olan Havai Fişek Yıldızının üretim aşamasında birleştirilen Boya, Şekil Efektleri ve Ek Efektlerin rengine bağlı olarak değiştirilebilen farklı özellikleri vardır. Bu değişiklikler, renk, boyut ve genel efekt dahil olmak üzere havai fişek patlama özelliklerini değiştirir.

Bu kılavuz, bir Minecraft Havai Fişek Roketi üretme adımlarını ve merakla beklenen patlamada bunların görünümünü nasıl değiştireceğinizi anlatacak.

İlk önce, bir Havai Fişek Yıldızına ihtiyacınız olacak. Bunu yapmak için, herhangi bir Boya rengini oyun içi Üretim Masasının içindeki bir parça Barut ile birleştirin. Bir Havai Fişek Yıldızı yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bu, ancak yukarıda belirtildiği gibi, aşağıda bulunan ek efektler listesindeki listelenen öğelerden biriyle birlikte şekil efekti listesinden listelenen öğelerden birini ekleyerek minecraft Havai Fişek Yıldızını kişiselleştirebilirsiniz. .

Şekil efekti

  • Gold Nugget – Yıldız şeklinde patlama
  • Fire Charge – Büyük top patlaması
  • Feather (tüy) – Şeklinde patlaması
  • Head (baş) – Sürüngen şeklindeki patlama

Ek etkiler

  • Glowstone Dust – Patlamadan sonra Twinkle / Crackle etkisi
  • Diamond (Elmas) – Patlamadan sonra iz etkisi
  • Glowstone Dust & Diamond – Patlamadan sonra Pırıltı ve İz etkisi

Örneğin, orijinal Havai Fişek Yıldızı tarifiyle birlikte bir Tüy ve bir Elmas ekleyebilirsiniz. Bu, havai fişeklerin patlamasının yanı sıra patlayıcı bir patlamaya sahip olmasını sağlayacaktır.

Artık kişiselleştirilmiş Minecraft Havai Fişek Yıldızınız olduğuna göre, bir Havai Fişek Roketi yaratmanın zamanı geldi. Bunu yapmak için oyun içi Üretim Masası‘nı çıkarın ve bir Havai Fişek Yıldızı, bir parça Kağıt ve bir Barut birleştirin. Bu, Havai Fişek Roketini üretecek. Havai Fişeğinizin daha da yükseğe uçmasını istiyorsanız, üretim sırasında üçe kadar Barut ekleyebilirsiniz.

Minecraft Havai Fişek Crafting Malzemeleri

Artık Havai Fişek Roketinizi aldığınıza göre, test etme zamanı. Roketi envanterinizden alttaki Sıcak Çubuğa sürükleyin, seçin ve yere koyun, böylece gökyüzüne doğru yüksek ateş edip keyfini çıkarın. Ek olarak, onları bir Dağıtıcıya yerleştirebilir veya onları ateşlemek için bir Arbalet kullanabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir