1. Anasayfa
  2. Antivirüs

Kaspersky Deneme Sürümünü Sıfırlamak

Kaspersky Deneme Sürümünü Sıfırlamak
2

Birçok kişi, Deneme Sıfırlayıcı gibi üçüncü parti programları kullanmadan bir Kaspersky denemesini sıfırlamak için bir yöntem olup olmadığını merak ediyor. Bu yazıda birkaç dakika içinde kendiniz nasıl yapılır onu öğreneceksiniz.

Hata yapmamanız için süreci olabildiğince açık bir şekilde anlatacağım. Anlaşılmaz bir şey olsa bile, yorumlarda soru sormaktan çekinmeyin, mümkün olduğunca cevap vereceğim.

Kaspersky Anti-Virus, deneme sürümünü birkaç kez kullanmayacak şekilde programlanmıştır. Bu elbette mantığa sahip. Ancak, basit bir yöntem kullanarak kaspersky antivirüsün deneme sürümünün sürekli olarak kullanılabileceğinden emin olabilirsiniz. Bunu yapmak için talimatları izleyin:

1. Deneme süresi sona erdikten sonra Kaspersky’yi kaldırmalısınız. Bunu uygulama yöneticisi aracılığıyla standart şekilde yapın.

2. Ardından, Win + R klavye kısayolunu kullanarak “Çalıştır” menüsünü çağırmanız gerekir. Komut isteminde “regedit” girin ve “Çalıştır” ı tıklayın.

3. Kayıt defteri düzenleyicisi başlamalıdır. Bu, dosya gezgininin bir analogudur. Burada navigasyon olarak bilgi dalları kullanılmaktadır. Burada yanlışlıkla hiçbir şeyi silmemeye çalışın. Editörde iki klasör bulmanız gerekir: Sertifikalar ve LicStorage.

32 bit sistemler için yol:

Kalın yazılmış işaretler silinmelidir.

64 bit sistem için yol:

Burada ayrıca, adanmış klasörler varsa, bunları silmeniz gerekir. Klasör yoksa, hiçbir şeye dokunmayın.

6. Şimdi düzenleyiciyi kapatmanız ve bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.
7. Bilgisayar açıldığında, Kaspersky’yi resmi siteden tekrar indirip kurun.

Bazen, kurulumdan sonra antivirüs 30 günlük bir deneme süresi boyunca bağımsız olarak etkinleştirilebilir. Bu durumda, 1’den 6’ya kadar olan adımları tekrarlayın.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Merhaba. Bir sorum olacaktı size. Şuan Kaspersky Free kullanıyorum. Ücretsiz Kaspersky yani. 10 gün sonra lisansı dolacak. Bildiğiniz gibi, Kaspersky ücretsiz programını Cloud olarak değiştirdi. Bende Kaspersky Free yerine, Kaspersky Cloud Free programına geçmek istiyorum. Programı denetim masasından mı kaldırmam daha iyi? Yoksa Revo uninstaller programı ile kaldırıp, kayıt defteri temizliğini yapıp, kalıntılarını silip, Revo programının temizleme özelliği ile yani, öyle mi kaldırayım?
    Birde Kaspersky’de lisansınız bittiğiniz zaman, cloud free’ye geçiş varmış, programı kaldırmadan Kaspersky Free’den Cloud Free’ye geçiş gibi bir şey. Sizce en mantıklı yöntem hangisi?

  2. Yıllardır KRT_5.1.0.exe üçüncü parti program kullanıyorum..Hiçbir sıkıntısını görmedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir