1. Anasayfa
  2. Yazılımlar

iTop Easy Desktop: Masaüstündeki Simgeleri, Dosyaları ve Klasörleri Ücretsiz Olarak Hızlı ve Otomatik Düzenleme

iTop Easy Desktop – Ücretsiz Masaüstü Düzenleyici
0

iTop Easy Desktop programı ile masaüstü simgelerinizi, dosyalarınızı ve klasörlerinizi kendi kategorilerinize göre düzenlemenizi sağlayan kullanımı kolay bir masaüstü yöneticisidir.

iTop Easy Desktop Nedir?

iTop Easy Desktop’ın amacı, masaüstünüzdeki dosya karmaşıklığını düzenlemenin etkili yollarını sağlar. Zamandan tasarruf etmek ve masaüstü verimliliği artırmak için simgelerinizi artık kategorilere göre ayırmanızın vakti geldi.

iTop Easy Desktop ile masaüstü simgelerinizi manuel olarak düzenlemenize gerek kalmayacak. Stardock Fences’in en büyük ücretsiz alternatiflerinden biri olan bu iTop programı, sonunda masaüstü karışıklığından kurtulmak isteyenler için olmazsa olmaz bir programdır. İster ofisiniz ister yalnızca kişisel masaüstü bilgisayarınız olsun, onu düzenli tutmak daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacaktır.

iTop Easy Desktop indir

iTop Easy Desktop Özellikleri

  • Dijital çalışma alanınızı otomatik ve hızlı bir şekilde dağıtın ve düzenleyin
  • Masaüstü dosyalarınızı kutularla düzenleyin.
  • Masaüstünüzdeki klasörler için bir portal yapın.
  • Dosyaları gizlemek, aramak ve bulmak kolaydır.
  • Masaüstünüzü tarzınıza uyacak şekilde kişiselleştirin.

Windows 11, 10, 8 ve 7 ile işletim sistemleri ile uyumludur.

iTop Easy Desktop Nasıl Kullanılır?

Temiz ve düzenli bir masaüstü, üretkenliği artırmanın yanı sıra sizi rahatlatacaktır. Peki düzen ve verimlilik getirmek için Windows için bir masaüstü nasıl organize edilir?

Uygulamayı ilk başlattığınızda, kullanışlı uygulama içi kılavuzu okuyabileceğiniz şık siyah bir pencere göreceksiniz. Bu talimatları okumak, kutuları oluşturmaya, yeniden adlandırmaya ve ayarlamaya başlamanıza yardımcı olacaktır; klasör portallarıyla çalışmak; tüm simgeleri gizleme; ve dahası.

Uygulamayı ilk kez çalıştırırken, “Hızlı Başlangıç” veya “Özel”i seçebilirsiniz. “Hızlı Başlatma”, kısayolları, klasörleri ve dosyaları otomatik olarak ayrı gruplar halinde sıralar ve her grup bir “kutu” içinde oluşur.

iTop Easy Desktop Kullanıcı Arayüzü

iTop Easy Desktop Ekran Görüntüsü

Masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayarak iTop Easy Desktop eklentilerine erişebilirsiniz. Tek bir tıklamayla yeni bir klasör, kutu veya klasör portalı oluşturun. Her “kutuda” gördüğünüz simgeler aslında küçük şeffaf pencerelerde saklanır. Başka bir deyişle, kutular bilgisayarınızın masaüstündeki sanal çekmeceler gibidir; Simgeler ve bağlantılar aracılığıyla dosyalarınıza ve klasörlerinize hızlı erişim içerirler.

Kutular yeniden boyutlandırılabilir ve taşınabilir; şeyler bir kutudan diğerine taşınabilir; bir dikdörtgen çizerek kutular oluşturulabilir; başlıklar tıklanarak kutular yeniden adlandırılabilir ve başlık çubuğundaki “ok” tıklanarak kutular simge durumuna küçültülebilir.

Ancak Easy Desktop uygulamasının en iyi yanlarından biri, masaüstünde boş bir noktaya çift tıklayarak masaüstü kutularını hızlı bir şekilde gösterip gizleyebilirsiniz.

Program tercihlerindeki “Görünüm” ayarından kutuların renklerini değiştirebilir, “Hızlı İşlemler” bölümünden kutuları “ön plana” çıkarmak için kısayol tuşlarını ayarlayabilirsiniz.

“Organizasyon” seçeneğinde çok kullanışlı bir özellik bulunabilir. Dosyaların belirli klasörlerde otomatik olarak dosyalanması için “kurallar” oluşturabilirsiniz. Örneğin, DOCX ve PDF belgelerini Belgeler klasörüne koymak gibi düşünebilirsiniz.

iTop Easy Desktop indir

iTop Easy Desktop Neden Gereklidir?

Masaüstünüzü düzenlemek için birkaç saniye ayırın. Daha iyi ve daha keyifli bir dijital çalışma alanı yaratın.

Masaüstü Dosyalarını Kutularla Organize Edin

Yazılımlar, belgeler, resimler, kısayol simgeleri, sıkıştırılmış paketler, adsız dosyalar, yeni düzenlenmiş belgeler, rastgele kabul edilen dosyalar… Sonunda dağınık bir masaüstüne veda edebilirsiniz. iTop Easy Desktop, tüm bu masaüstü öğelerini farklı kategorilerdeki masa kutuları halinde gruplayarak düzenlemenize yardımcı olur. Kolay düzenleme için masaüstündeki simgeleriniz için otomatik olarak küçük çalışma alanları olarak birden çok kutu oluşturur. Alternatif olarak, manuel olarak yapabilirsiniz.

Masaüstünde bir klasör portalı oluşturun

iTop Easy Desktop, klasör portalını kullanarak bilgisayarınızdaki herhangi bir klasöre doğrudan erişim sağlar. Mini bir Dosya Gezgini gibi. Örneğin, bir klasörün tüm dizinini masaüstüne yerleştirir. Normal özelleştirilmiş kutuların aksine, masaüstünde belirli bir klasörü açabilir ve bu klasördeki dosyalara doğrudan erişebilirsiniz. Masaüstünün dosyalarla dolup taşmasını önler ve doğrudan sabit sürücüye bağlı bir pencere verir.

Dosyaları Hızla Gizleyin, Arayın ve Bulun

Gizlilik amacıyla masaüstü simgelerini gizlemek istiyor musunuz? Boş bir alana çift tıklayın. Tüm simgeler kaybolur. Hepsini göstermek için masaüstündeki herhangi bir boş alana tekrar çift tıklayın. Ayrıca, kolaylık olması açısından, dosyaları bilgisayarınızda istediğiniz zaman, istediğiniz yerde Windows Arama’dan çok daha hızlı bulmak için kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz. Masaüstüne geçiş yapmadan kısayol tuşları aracılığıyla masaüstü simgelerine ve dosyalarına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Masaüstünü Tarzınıza Göre Kişiselleştirin

Kişiselleştirme ayarlarını kullanarak oluşturduğunuz masa kutularının arka plan renklerini değiştirin ve şeffaflığını kontrol edin. Ayrıca, kendi başınıza otomatik bir sınıflandırma kuralı oluşturabilir ve metin yazı tipini ve etiketlerini de özelleştirebilirsiniz. Son masaüstü ekranlarınız da otomatik olarak kaydedilecektir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir