1. Anasayfa
  2. iOS

İPhone Titreşimleri Devre Dışı Bırakma Nasıl Yapılır?

İPhone Titreşimleri Devre Dışı Bırakma Nasıl Yapılır?
0

Bazı kişiler, kişisel veya tıbbi nedenlerle iPhone’larından gelen titreşimlere karşı özellikle hassastır. Özel bir erişilebilirlik özelliği sayesinde, iPhone’unuzdaki acil durum uyarılarının neden olduğu titreşimler de dahil olmak üzere tüm titreşimleri tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. iphone titreşimleri devre dışı nasıl bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır.

İlk olarak, bir Sorumluluk Reddi

Normalde, iPhone’unuzdaki çoğu titreşimi “Ses ve Dokunma” bölümünün altındaki “Ayarlar” uygulamasından devre dışı bırakabilirsiniz . Burada iPhone’unuzun “Çaldığında Titret” mi yoksa “Sessizde Titreşim” mi yapmasını istediğinize karar verebilirsiniz. Ancak bunları kapatsanız bile, aşırı hava olayları, doğal afetler veya kayıp bir kişi için acil durum uyarısı alırsanız iPhone’unuz titreyebilir .

Acil durum uyarıları ayrı ayrı devre dışı bırakılabilir , ancak onları açık bırakmak isteyebilecek bazı kişiler için herhangi bir titreşim can sıkıcı ve gereksiz olabilir. Bu durumda, iPhone titreşimleri devre dışı bırakabilirsiniz. Bunları kapattığınızda, artık acil durum uyarılarından uyarı titreşimleri almayacağınızı unutmayın.

İPhone’da Tüm Titreşimler Nasıl Tamamen Devre Dışı Bırakılır?

  1. Önce “Ayarlar” ı açın.
  2. Ayarlar’da “Erişilebilirlik” e gidin.
  3. Erişilebilirlik’te “Touch” a dokunun.
  4. Dokunma ayarlarında aşağı kaydırın ve kapatmak için “Titreşim” etiketli anahtara dokunun.
  5. Bundan sonra, nedeni ne olursa olsun iPhone’unuz artık titremeyecek. Titreşimlerin geri gelmesini istiyorsanız, “Dokunma” ayarlarında “Titreşim” anahtarını tekrar ziyaret edin ve tekrar açın.
  6. Bu ayarın, iPhone’daki dokunsal geri bildirimin neden olduğu mikro titremeleri ve titreşimleri etkilemediğini unutmayın. Bunlar bir sorunsa, Ayarlar> Sesler ve Haptikler‘i ziyaret ederek ve sayfanın altındaki “Sistem Haptikleri” yanındaki anahtarı kapatarak haptikleri devre dışı bırakabilirsiniz .

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

  1. sesli yada sessiz de olsun telefon hiç haz etmiyorum titreşimden elimden gelse çeveremde titreşimi açık olanlarınkini bile kapatabilirim :) teşekkürler güzel bilgi paylaşımı oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir